• Drugie transnarodowe spotkanie szkół partnerskich w Turkeve na Węgrzech za nami.

• Drugie transnarodowe spotkanie szkół  partnerskich w Turkeve na Węgrzech za nami.

W dniach 28-30 marca 2017r. węgierska szkoła Turkevei Petofi Sandor Altalanos Iskola w Turkeve gościła przedstawicieli szkół partnerskich w ramach akcji 2 – Partnerstwo Strategiczne dla Szkół  w ramach Erasmus +,  który  wdraża wspólnie z Zespołem Szkół w Stawiszynie oraz szkołą Dr. Horácio Bento Gouveia School w Portugalii oraz szkołą.

Było to już drugie transnarodowe spotkanie organizacyjno-integracyjne we wspólnie realizowanym projekcie pt.  LESS - Long European Slide Story - Innovative Methods for Developing Literacy and ICT SkillsWzięli w nim udział nauczyciele wytypowani do pracy w projekcie: Telmo Costa, Helena Baeta, Karolyne Nemeth, Robert Torok, Judit Arvaine Katona, Lidko Szabo, Aniko Nagy, Magdolina Madarasi,  Przemysław Jarzębski oraz Paweł Woszczyk .

Podczas spotkania podsumowano realizację dotychczasowych zadań wynikających z założeń projektu, na które składały się min. zaprojektowanie i wykonanie skrzynki Big Art Box, zamieszczenie, na specjalnie utworzonym blogu, krótkich recenzji z przeczytanych lektur, prezentacja uczniowskich propozycji do logo projektu. W trakcie spotkania dyskutowano
          o wyzwaniach stojących przed uczestnikami projektu. Ponadto strony omówiły założenia najbliższych mobilności dla uczniów i nauczycieli, które odbędą się w maju  (Portugalia)
          oraz w październiku (Węgry).

Wizyta gości rozpoczęła się od wspólnego spotkania z dyrektor Turkevei Petofi Sandor Altalanos Iskola w Turkeve, Karolyne Nemeth, w trakcie którego wielokrotnie wyrażano  zadowolenie z ustanowionego partnerstwa oraz z przebiegu prac nad projektem.  Kolejne etapy trójstronnego spotkania to już praca merytoryczna nad wspólnym projektem z atrakcyjnymi przerywnikami. Mieliśmy okazje zobaczyć pokaz węgierskich tańców ludowych, śpiewu  oraz codzienną pracę i historię  szkoły.

Uroczysta, wspólna kolacja, poprzedzona  wizytą u Burmistrza Turkeve, Pana Tamasa Vida była okazją do pogłębienia  relacji  partnerskich zarówno w dziedzinie realizowanego projektu jak i współpracy międzyszkolnej. Był to także dobry moment do podziękowań  i wręczenia pamiątek z wizyty w Turkeve.

Czwartkowe zakończenie  transnarodowego spotkania był kolejną okazją do podziękowań, pozdrowień i wręczenia pamiątek z wizyty w węgierskiej szkole. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania, tym razem na Maderze, w Portugalii.

Link do galerii