• KREATYWNA KROPKA W STAWISZYŃSKIEJ SZKOLE

W dniu 15 września 2021 r. zaangażowani uczniowie klas I - VIII  brali udział w szkolnej akcji. W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie wykonali kilkaset prac plastycznych o tematyce związanej z kropką. Wszyscy zwyciężyli wykonując oryginalne prace, które mogliśmy podziwiać na zorganizowanych wystawach w szkole. Każda praca jest niepowtarzalna,pedagog wzmacniał mocne strony uczniów doceniając ich twórczość i pomysłowość w strojach.

• Szkolna lekcja demokracji

• 20 września 2021 r. podczas zajęć z wychowawcą odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Na liście wyborczej znalazło się 20 kandydatów z klas IV-VIII. Wybory były przeprowadzone zgodnie z zasadami demokratycznymi. Każdy chętny uczeń mógł zagłosować na swoich kandydatów, a komisja wyborcza po zakończeniu głosowania podliczyła oddane głosy. Najwięcej głosów uzyskała Maria Harich uczennica klasy VIII a, która została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie.