• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

• A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają

Mikołaj Rej

21 lutego 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
            W tym dniu przedstawiciele klas III-VIII wzięli udział w „Szkolnym dyktandzie”, sprawdzając swoją znajomość ortografii języka polskiego.

• Laureaci Międzyszkolnego Logopedycznego Konkursu Poetyckiego

• 2 lutego 2022r.  w Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opatówku
            odbyło się uroczyste wręczenie nagród  laureatom Międzyszkolnego Logopedycznego Konkursu Poetyckiego Moja rodzina – mój azyl. Miło nam poinformować, że  wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce Zuzanna Mikuła  uczennica klasy VIII a

III miejsce Jakub Podogrodzki uczeń klasy V b

Konkurs adresowany był do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i polegał na napisaniu krótkiego utworu poetyckiego na temat znaczenia rodziny w życiu człowieka.   Gratulujemy!

W imieniu Zuzanny nagrodę odebrała logopeda Anita Krzyżaniak, szkolny koordynator konkursu.

• Erasmus + C3 Stawiszyn

• Nowa galeria Erasmus + C3 Stawiszyn została dodana do albumu fotograficznego

W dniach 3 – 5.11.2021 r.  gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Węgier, Portugalii i Włoch w ramach realizacji projektu Erasmus +. Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznali aplikacje używane przez nauczycieli stawiszyńskiej szkoły w czasie nauki stacjonarnej i zdalnej. Największe zainteresowanie wzbudziły aplikacje: Genial.ly (stosowana do projektowania interaktywnych treści, np. w formie prezentacji, obrazów, przewodników), Learningapps i Wordwall (używane do tworzenia gier i zadań online). Następnie uczestnicy szkoleń, na podstawie zdobytej wiedzy teoretycznej, tworzyli własne prezentacje i i gry.

W drugim dniu wizyty, na zaproszenie burmistrza Stawiszyna, uczestnicy projektu udali się do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie zostali uroczyście powitani w naszej gminie. W czasie rozmowy na temat lokalnych atrakcji, nasi goście opowiedzieli o swoich szkołach, a następnie odbył się krótki spacer ulicami Stawiszyna do Rynku oraz Kościoła parafialnego.

W godzinach popołudniowych nauczyciele odwiedzili Kalisz. Zwiedzili Wieżę Ratusza, gdzie korzystając z bezchmurnej pogody, mogli podziwiać widok Kalisza i okolic. Podczas wspinaczki na Wieżę obejrzeli ekspozycję multimedialną poświęconą dziedzictwu  historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu. Zwiedzili także Skarbiec w Sanktuarium św. Józefa oraz Basztę Dorotka. W kolejnym dniu uczestnicy projektu zwiedzili zamek w Gołuchowie.