• Zabawa sztuką
     • Zabawa sztuką

     • 22 maja br. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach realizacji projektu Zabawa sztuką.
      Razem tworzyliśmy Land art, czyli sztukę ziemi. W tym celu udaliśmy się do parku miejskiego , by z darów natury stworzyć własny obraz. Oto nasze dzieła.

    • Siatkówka plażowa - Piotrów
     • Siatkówka plażowa - Piotrów

     • Dnia 27 maja 2022r. odbyły się w Piotrowie Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt. Zawody odbyły się w trudnych warunkach pogodowych, co jednak nie przeszkodziło uczennicom stawiszyńskiej szkoły wywalczyć wysokiej pozycji na podium. Dziewczęta z drużyny Stawiszyn I (Maria Gołdyn, Wiktoria Twardowska) zajęły 2 miejsce zyskując awans do zawodów rejonowych w Kaliszu, natomiast dziewczęta z drużyny Stawiszyn II (Maria Harich, Zuzanna Mikuła) zajęły miejsce 3.

    • Laureatka V Międzyszkolnego Logopedycznego Konkursu Plastycznego
     • Laureatka V Międzyszkolnego Logopedycznego Konkursu Plastycznego

     • Miło nam poinformować, że uczennica kl.II a Julia Andrzejewska została laureatką
      II miejsca V Międzyszkolnego Logopedycznego  Konkursu Plastycznego Gdzie ukryła się głoska? Wykonany długopisem 3D „ROWER” Julii, wśród wielu nadesłanych prac, robił wrażenie!

       

      25 maja 2022r. w Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opatówku
      odbyło się uroczyste wręczenie nagród.  Gratulujemy!

       

      Logopeda Anita Krzyżaniak, szkolny koordynator konkursu.

    • Mistrzynie i Mistrzowie Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w trójboju lekkoatletycznym
     • Mistrzynie i Mistrzowie Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w trójboju lekkoatletycznym

     • 19 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Stawiszynie odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Trójboju Lekkoatletycznym Uczniów klas IV. Młodzi sportowcy rywalizowali w trzech dyscyplinach sportu: skoku w dal, biegu na 60 m., rzucie piłeczką palantową.  Uczniowie stawiszyńskiej szkoły okazali się najlepsi we wszystkich konkurencjach i stanęli na najwyższym stopniu podium. Drużyny przygotowali i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Elżbieta Buksz – drużyna dziewcząt oraz Jacek Nowakowski – drużyna chłopców.  Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

      Skład Drużyn Mistrzów Powiatu:

      Drużyna dziewcząt :

      Alicja Anczykowska,  Amelia Babiarczyk, Amelia Bażant, Hanna Mikuła, Małgorzata Olszanowska,  Marianna Szymańska

      Drużyna chłopców :

      Kacper Górecki, Norbert Mitula, Marcel Prusak, Eryk Przybylski, Filip Skowroński,

       

      Klasyfikacja końcowa dziewcząt :

      1.         SP Stawiszyn I – awans do  finału  rejonowego

      2.         SP Koźminek

      3.         SP Moskurnia

      4.         SP Lisków

      5.         SP Opatówek

      6.         SP Korzeniew

      Klasyfikacja końcowa chłopców :

      1.         SP Stawiszyn I – awans do  finału  rejonowego

      2.         SP Moskurnia

      3.         SP Opatówek

      4.         SP Lisków

      5.         SP Korzeniew

      6.         SP Koźminek

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

     • To kolejna akcja zorganizowana w stawiszyńskiej szkole w ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Celem akcji jest podnoszenie świadomości o globalnych wyzwaniach wodnych oraz zaangażowanie do działania na rzecz powszechnego dostępu do wody na świecie. Szkolne działania koordynowała Iwona Chojnacka nauczycielka przyrody i biologii.

    • Łączą nas drzewa
     • Łączą nas drzewa

     • O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa,

      W brązie zachodu kute wieczornym promieniem,

      Nad wodą, co się pawich barw blaskiem rozlewa,

      Pogłębiona odbitych konarów sklepieniem.

       

      Leopold Staff

       

       

       

         Ogólnopolska Kampania Łączą nas drzewa koncentruje uwagę na roli drzew w przyrodzie.
      Jej pomysłodawcą jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a współorganizatorem Lasy Państwowe.

      Główną ideą kampanii jest fakt że drzewa stanowią jeden  z kluczowych elementów zielonej infrastruktury, zaspokajającej liczne potrzeby społeczne.

         Szkoła Podstawowa w Stawiszynie gościła przedstawicieli Nadleśnictwa Grodziec panią Annę Cichą specjalistę służby leśnej ds. edukacji oraz pana Sławomira Kaczałę leśniczego, z którymi współdziałała w kampanii Łączą nas drzewa. Po wysłuchaniu niezwykle ciekawej prelekcji o lesie i jego mieszkańcach oraz pracy leśnika uczniowie pod bacznym okiem leśniczego rozpoczęli akcję sadzenia świerka, w którą włączyli się dyrektor szkoły Joanna Woszczyk i burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek.

      Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym, którego celem było zwrócenie uwagi na rolę drzew w przyrodzie, zachęcenie do aktywnej działalności na rzecz polskich lasów oraz zapoznanie się z gospodarką leśną i ochroną przyrody prowadzoną w Lasach Państwowych.  Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Natomiast prace konkursowe ozdobią Ośrodek Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec. Szkolne działania proekologiczne koordynuje Nauczycielka przyrody i biologii Iwona Chojnacka.

       

      Laureaci konkursu plastycznego

      I miejsce: Igor Cieślak klasa kl. IV b i Wojciech Tomczak kl. IV b

      II miejsce: Alicja Sura kl. IV b i Jakub Podogrodzki kl. V b

      III miejsce Laura Maciaszczyk kl. V b

      Prace konkursowe

    • Jak przygoda to tylko w Warszawie!
     • Jak przygoda to tylko w Warszawie!

     • 16 maja 2022r. uczniowie klas IV a  i IV b odwiedzili stolicę Polski. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru przez Starówkę i Plac Zamkowy. Podziwialiśmy Katedrę św. Jana, Kolumnę Zygmunta i Zamek. Przeszliśmy wzdłuż murów Barbakanu. Zobaczyliśmy Pomnik Kilińskiego i Pomnik Młodego Powstańca. Zwiedziliśmy „dom piłkarskiej reprezentacji Polski” – PGE Narodowy. Po obiedzie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy zobaczyć  ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach, Teatr Robotyczny. Uczniowie samodzielnie testowali, doświadczali, sprawdzali, czy i jak można wpływać na otaczający świat. Drugim etapem zwiedzania Warszawy był przejazd Krakowskim Przedmieściem
      przez Dzielnicę Rządową i Ambasad. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem przez warszawskie Łazienki – jeden z piękniejszych parków Warszawy. Zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wyspie, Agrykolę.

      Nie zawiodła  pogoda, a wszystkim dopisywał świetny humor. Czwartoklasiści wrócili do domu zadowoleni  i pełni wrażeń.

      Wycieczkę, z dofinansowaniem w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”  zorganizowała p. Mariola Kaczała we współpracy z p. Bogumiłem Knychausem, dodatkową opiekę sprawowała p. Iwona Chojnacka.

    • Piękna nasza Polska cała …
     • Piękna nasza Polska cała …

     • 4 maja 2022 r. klasy VI oraz uczniowie klasy V a i VII b wzięli udział w wycieczce do Żelazowej Woli i Warszawy. Podczas wycieczki zwiedzili Stadion Narodowy, podziwiali symboliczne miejsca  stolicy: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Starówkę, Katedrę św, Jana. Zwiedzili także Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym za pomocą dźwięku, obrazu i muzyki poznali powstańczą rzeczywistość Warszawy i jej obrońców. Ostatnim etapem wyjazdu było zwiedzanie Dworku w Żelazowej Woli – miejsce urodzenia Fryderyka Chopina.

      Wycieczka została dofinansowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

    • Kolorowe kredki
     • Kolorowe kredki

     • Właśnie zakończyliśmy na terenie szkoły zbiórkę kredek w ramach akcji Kolorowe kredki, która   była jednym z punktów projektu Zabawa sztuką. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zebrać pokaźną ilość, która trafi do przyszpitalnych szkół i świetlic środowiskowych. Pozostałe kredki zostaną poddane obróbce i wykorzystane do tworzenia biżuterii.

       

       

      Dziękujemy za Wasze zaangażowanie

       

    • Z wizytą w OSP Stawiszyn
     • Z wizytą w OSP Stawiszyn

     • 4 maja 2022 r. z okazji Dnia Strażaka uczniowie klasy I b i III a wraz z wychowawczyniami: Renatą Zielińską i Danutą Łuczak odwiedzili strażaków OSP Stawiszyn. Dzieci złożyły druhnom i druhom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie zrobione laurki. Strażacy naszej stawiszyńskiej jednostki oprowadzili uczniów po remizie, pokazując im sprzęt strażacki, wyposażenie strażaków oraz zaprezentowali samochody. Dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi strażacy, wchodząc do kabiny wozu. Na zakończenie zostały sprawdzone ich umiejętności strażackie przy gaszeniu pożaru domku. Dziękujemy za miłe przyjęcie i przybliżenie nam pracy strażaka

    • „Koło życia"
     • „Koło życia"

     • „Koło życia” to temat, z którym zmagali się nasi uczniowie podczas kolejnego spotkania w ramach projektu Zabawa sztuką. Tworzenie mandali jest sposobem na uporządkowanie chaosu myśli i uczuć. Pomaga rozwinąć kreatywność, a także wyciszyć się i zrelaksować.