• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 20.02.2023 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto to zostało utworzone w 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Celem obchodów jest propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych i promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. W tym dniu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci w konkursie na platformie wordwall. Klasy przygotowały też prace plastyczne, w których przestawiły najważniejsze ich zdaniem zasady, dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. |Działania koordynował Samorząd Uczniowski pod opieką Moniki Malinowskiej.

• Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem

Leonardo da Vinci

17 lutego br. przypada Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli
            w wielu aktywnościach: wykonali prace plastyczne, maski, lapbooki, przebrali się za koty.
            Z wizytą do naszej szkoły przybyła Pani Natalia Kaczor lekarz weterynarii, która niezwykle ciekawie opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała, w jaki sposób odbywa się podstawowa wizyta kotów w lecznicy, a także odpowiedziała na niekończące się pytania uczniów. Kolejnym gościem był kot, który z pełną klasą i wdziękiem pozwolił się przebadać.
            Zorganizowane zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci na problem głodujących
            i bezdomnych kotów, rozwijanie wrażliwości, szacunku do zwierząt oraz rozwijanie dziecięcej aktywności twórczej.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Słowa Czesława Miłosza: […] polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją stały się hasłem obchodzonego w stawiszyńskiej szkole 20 lutego br. Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Celem obchodów było kształtowanie świadomości językowej oraz propagowanie dbałości
            o poprawność polszczyzny. W tym dniu uczniowie klas I stali się mistrzami w wyszukiwaniu ukrytych liter na obrazkach. Klasy II pochwaliły się znajomością zasad ortograficznych,
            a przedstawiciele klas III - V sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego, rozwiązując zagadki (krzyżówkę, wykreślankę, chmurki, literowanie, odgadywanie wyrazów z trudnościami ortograficznymi). Natomiast uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w II Szkolnym Dyktandzie.
              Na realizacją zadań językowych czuwały ich pomysłodawczynie: Joanna Zawodnia-Idziak nauczyciel bibliotekarz oraz Monika Malinowska opiekun Samorządu Uczniowskiego.

• Brązowy medal w 29. „Goli”

• W sobotę 18 lutego br. uczniowie naszej szkoły stanęli do sportowej rywalizacji  w 29. Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli rozgrywanym w Międzyszkolnej Hali Sportowej
            przy ul. Długosza w Kaliszu.
            Stawiszyńscy futboliści,  prowadzeni przez nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Nowakowskiego, rozegrali bardzo dobry turniej i zdobyli 3 miejsce.

W meczu o III miejsce podopieczni Jacka Nowakowskiego nie dali szansy drużynie SP 14 Kalisz, którą pokonali 5:0. Bramki dla SP Stawiszyn strzelili: Kacper Górecki 3, Filip Skowroński
            i Mateusz Sobczak.

Najlepszym piłkarzem stawiszyńskiej drużyny został Kacper Górecki.

Skład drużyny: Cezary Bącler, Aleks Dziubek, Kacper Górecki, Jakub Kosmowski,
            Norbert Mitula, Eryk Przybylski, Wojciech Przybyła, Filip Skowroński, Mateusz Sobczak
            .

Gratulujemy!!!

• Poczta walentynkowa

• Walentynki to okazja, aby wyrazić sympatię w stosunku do bliskich osób. Najpopularniejszym zwyczajem jest wysyłanie kartek oraz wręczanie drobnych upominków.

W tym roku w naszej szkole została zorganizowana poczta walentynkowa. Wysłane walentynki zostały dostarczone do adresatów przez uczennice klas VIII – Gabrielę Krupińską i Lilianę Lewicz. Uczniowie klas 1-3 otrzymali także serca, a wszyscy uczniowie szkoły lizaki w kształcie serc.

Poczta walentynkowa dostarczyła 137 walentynek i 134 serduszka.