• Wiedza o zdrowiu- „Sami dbamy o swoje zdrowie”

W Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie we wrześniu zostały przeprowadzone działania informacyjno - edukacyjne w ramach „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Pedagog Agnieszka Roszak-Janowska i pielęgniarka szkolna Emilia Walczak przeprowadziły wśród uczniów prelekcje na temat potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej postawy, w tym higieniczno - sanitarnych nawyków. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia edukacyjne „Zarażaj odpowiedzialnością” i obejrzeli film edukacyjny przygotowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Zaproszeni przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu z Sekcji Epidemiologicznej oraz Sekcji Oświaty Zdrowia i Promocji Zdrowia przeprowadzili pogadanki w kilku grupach wiekowych. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, które zostały wyróżnione broszurką dla uczniów klas młodszych „Sami dbamy o swoje zdrowie!”.