Strrrrrrrraszne warsztaty
W dniu 28 października br. Świetliczaki uczestniczyły w kreatywnych warsztatach czytelniczo – plastycznych dotyczących tematyki Halloween.
Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali niezwykłej historii trojga przyjaciół: Ani, Jakuba i Zosi, która uświadomiła dzieciom, że „strach ma wielkie oczy”. Następnie dzieci rozwijały swoje percepcje i doskonaliły koncentrację uwagi, grając w Halloweenowe bingo, grę : „Ja mam, kto ma…?” oraz tworząc magiczne eliksiry. Na koniec każdy uczeń przygotował papierową opaskę w postaci pająka.
Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela
Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela.
Władysław Orkan
Społeczność szkolna, jak co roku, włączyła się w akcję czytelniczą „Przerwa na czytanie”.
Wydarzenie realizowane jest od 9 lat w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Nauczyciel widzi więcej...
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci- stara się zobaczyć ich dusze
Barbara Cage
W dniu 30 października br. nasze pedagożki specjalne Anita Krzyżaniak i Joanna Zawodnia- Idziak uczestniczyły w Międzynarodowej Konferencji EDUKACJA WŁĄCZAJĄCA MIĘDZY MODELEM A RZECZYWISTOŚCIĄ zorganizowanej przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dola Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Spotkanie było doskonałą okazją do przyjrzenia się sytuacji edukacyjnej uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi
w Polsce i zagranicą.
Nowe drzewka na boisku
Drzewa to nasze wspólne dziedzictwo, które musimy chronić i szanować.
Wangari MaathaiUczniowie stawiszyńskiej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjno – ekologicznym Upowszechnianie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży z terenu Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej poprzez realizację warsztatów i konkursów.
Code Week
Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca miedzy innymi programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób, ale jest to także świetna okazja do podejmowania aktywności związanych z rozwijaniem kreatywności i logicznego myślenia (realizacja 5 kierunku polityki oświatowej państwa).
Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła dołączyła do projektu edukacyjnego "Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta". To innowacyjne przedsięwzięcie, które ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności matematycznych uczniów, ale także zachęcanie ich do kreatywnego i praktycznego podejścia do tej dziedziny. To także doskonała okazja dla naszych uczniów, aby odkryć nowe oblicze matematyki i rozwijać umiejętności, które przydadzą im się nie tylko w szkole.
Ważna sprawa - pierwsza pomoc przedmedyczna
21 października br. uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pogadankę oraz zajęcia praktyczne poprowadziła pielęgniarka szkolna, pani Emilia Walczak.
Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy oraz jakie kroki należy podjąć w razie wypadku – kogo powiadomić i jak to zrobić. Uczyli się, jak oceniać bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego. Dowiedzieli się, jak prawidłowo ułożyć osobę poszkodowaną, jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Prowadząca zademonstrowała na fantomie, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową (RKO). (realizacja punktu 1 polityki oświatowej państwa)
Spotkanie przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Pleszewie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej
10 października 2024r., w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej, gościliśmy w naszej szkole panią Monikę Bartczak - dyrektor stawiszyńskiego oddziału Banku Spółdzielczego w Pleszewie oraz panie Agatę Preihs i Jagodę Pokojowczyk, pracownice banku. Nasze gościnie przeprowadziły z uczniami klas 7 i 8 zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej, wprowadzając ich w zagadnienia związane z ekonomią oraz zarządzaniem finansami. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak działa bank, na czym polega oszczędzanie i jak mądrze zarządzać swoim budżetem. Spotkanie miało na celu rozwijanie świadomości finansowej młodzieży i przygotowanie ich do podejmowania odpowiedzialnych decyzji ekonomicznych
w przyszłości.
Z wizytą w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi
26 września 2024r. uczniowie klasy 7a udali się do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.
Wzięli udział w grze terenowej „Od węgla do uranu”, podczas której poznali: mechanizm powstania promieniotwórczych pierwiastków, prędkość, z jaką poruszają się neurony, rozpad atomu i wiele innych zagadnień, które wydają się być skomplikowane, ale dzięki zastosowanej formule dają się łatwo zrozumieć. Wszystko odbywało się w formie aktywnej zabawy z wykorzystaniem multimedialnej ekspozycji.
Serce z Internetu-czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci?
17 października 2024 r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Serce z Internetu - czyli, czy można znaleźć przyjaźń w sieci?” w wykonaniu zespołu Poznańskiego Teatru Aktora. Przedstawienie ukazywało współczesne problemy nastolatków, pokazało, jak łatwo jest pogrążyć się w fikcyjnej wirtualnej rzeczywistości i zostać pozbawionym realnej oceny poznanych ludzi. Nastolatkowie z wielkim zainteresowaniem odebrali przesłanie spektaklu, trafnie rozpoznawali fragmenty ”Małego Księcia”, wiersze Herberta, Szymborskiej.
Po zakończonym spektaklu uczniowie naszej szkoły aktywnie wypowiadali się, prezentując prawidłową postawę bezpiecznego nawiązywania relacji w sieci podczas rozmów z pedagogiem i wychowawcami klas. Profilaktyczne przesłanie spektaklu podobało się uczniom, którzy są uważni na nawiązywanie znajomości przez Internet. Wyjazd zorganizowała pedagog Agnieszka Rosz
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
7 października 2024 r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły. W wyborach startowało 26 kandydatek i kandydatów z klas 4-8. Oddać głos w wyborach mógł każdy uczeń tych klas. Nad prawidłowością głosowania czuwała komisja wyborcza, która wydawała karty do głosowania, sprawdzała listy wyborcze oraz liczyła oddane głosy.
Zapachniało... Światowy Dzień Chleba w naszej szkole
16 października br. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie od samego rana unosił się w powietrzu zapach pieczonego chleba. W Światowym Dniu Chleba uczniowie klas I-III spotkali się z mamą swojego kolegi panią Joanną Szymańską, która na co dzień pracuje w Młynie Niedźwiady i wie wszystko o ziarnach, mąkach i dodatkach służących do wypieku chleba. Nasi najmłodsi uczniowie z zainteresowaniem odkrywali tajemnice przemiału i mieszania zbóż, dotykali, wąchali i podziwiali kolorystykę ziaren.
Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki
Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki
Cyceron
W czwartkowy wieczór- 10 października nasza szkoła przystąpiła do X jubileuszowej Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem MOC BIBLIOTEK.
Spotkanie rozpoczęliśmy od seansu filmowego - ekranizacji powieści Giacommo Mazzariol'a pt. „Mój brat ściga dinozaury”. To historia Giovanniego, który uśmiecha się od ucha do ucha, uwielbia dinozaury, tańczy w miejscach publicznych i ma o jeden chromosom za dużo. To także historia Giacomo, który miał 5 lat, gdy rodzice powiedzieli mu, że będzie miał wyjątkowego młodszego brata. Wydawało mu się wtedy, że brat będzie superbohaterem. Rzeczywistość różniła się od wyobrażeń, a rozpoznanie supermocy Giovanniego zajęło mu wiele lat. Film o dorastaniu wzruszał, bawił i zmuszał do myślenia.
Wspaniała wycieczka edukacyjna klasy 7b!
8 października uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję poznać fascynujące ścieżki zawodowe podczas wizyty w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowie Wlkp. oraz w Aeroklubie Ostrowskim Lotniska Michałków zorganizowanej przez szkolnego psychologa Julię Przybył.
Pierwszym punktem podróży było spotkanie z Prokuratorem Adamem Jarychem, który przybliżył uczniom specyfikę pracy prokuratora oraz proces funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. To niezwykłe doświadczenie otworzyło przed nimi drzwi do świata prawa i sprawiedliwości.
Czytamy z sercem
W dniach od 29 września do 05 października br., podczas Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” organizowanej w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca, społeczność stawiszyńskiej szkoły podjęła następujące inicjatywy:
- Dzień Głośnego Czytania o sercu w klasach I - VIII, w którym udział wzięli zaproszeni goście: Dyrektor Biblioteki Publicznej w Stawiszynie- Pani Elżbieta Sip, bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Stawiszynie - Pani Daria Kuśmierczyk, pielęgniarka szkolna- Pani Emilia Walczak oraz klasowi lektorzy;
Podstawowe wartości człowieka są jak korzenie drzewa...
Podstawowe wartości człowieka są jak korzenie drzewa. Można je dostrzec, kopiąc głęboko, albo rozpoznać po owocach
Thomas S MonsonWrzesień to miesiąc, który w naszej szkole poświęcony był wartościom w życiu człowieka.
W ramach podjętych działań, w klasach 1-3 odbyły się zajęcia na temat najważniejszej dla danej klasy wartości. Uczniowie przygotowali prace plastyczne, które umieścili na gazetkach klasowych. Za najważniejsze wartości uczniowie klas młodszych uznali: rodzinę, przyjaźń i miłość.
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
26 września 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Celem obchodów jest promowanie nauki języków obcych oraz ochrona różnorodności językowej. W tym dniu przedstawiciele klas 4-8 wręczali zakładki do książki wykonane z motywami wylosowanego wcześniej państwa, innej, także wylosowanej wcześniej klasie.
Zakropkowane stacje zadaniowe...
16 września br. Świetliczaki metodą stacji zadaniowych rozbudzały funkcje percepcyjne, doskonaliły umiejętność logicznego myślenia oraz rozwijały pracę w grupie.
Przed przystąpieniem do zmagań uczniowie wysłuchali opowiadania Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Historia Vashti, głównej bohaterki książki, uświadomiła słuchaczom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent.
Energia elektryczna bez tajemnic
12 września 2024 roku uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu edukacyjnym “Bezpieczna Kraina Energa - Operator”
Edukatorzy z ENERGA – OPERATOR S.A. przygotowali dla uczniów zabawy i pogadanki połączone z pokazem. Miały one na celu zapobieganie wypadkom porażenia prądem wśród najmłodszych, a także zwiększenie świadomego użytkowania energii elektrycznej. Celem zajęć było wyposażenie dzieci w niezbędną wiedzę o energii elektrycznej. Wizycie towarzyszyły pokazy, doświadczenia, eksperymenty z wykorzystaniem kuli plazmowej, generatora Van de Graffa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z eksponatami obrazującymi przewodzenie energii elektrycznej przez różne materiały. Uczniowie naszej szkoły aktywnie brali udział w proponowanych zabawach i doświadczeniach, ucząc się bezpiecznego i racjonalnego korzystania z urządzeń elektrycznych or
Akcje i partnerzy
2024/2025
regionalny
Jan Dominiak, Aleks Dziubek, Kacper Górecki, Michał Kałużny, Jakub Kosmowski, Norbert Mitula, Eryk Przybylski, Jakub Różański, Filip Skowroński.
- II
- Finał mistrzostw powiatu kaliskiego w futsalu rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej · regionalny · 2024/2025
Stanisław Maćkowski
- I
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Julia Petrol
- III
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Anna Filipowicz, Kornel Mroziński, Kamil Gancarz, Julia Król
- wyróżnienie
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Mateusz Lewandowski
- II
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Antonina Spaleniak
- III
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Patryk Czajka , Laura Maciaszczyk
- wyróżnienie
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Jakub Podogrodzki
- I
- XIII Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 7 i 8 szkół południowej Wielkopolski · regionalny · 2024/2025
Naomi Petrol
- I
- pływanie · regionalny · 2024/2025
Hugo Petrol
- I
- pływanie · regionalny · 2024/2025
lokalny
Patryk Dominiak, Jakub Kałużny, Wiktor Koszela, Jakub Krysiak, Wojciech Przybyła, Mateusz Sobczak
- I
- Mistrzostwach Powiatu Kaliskiego w piłce nożnej halowej · lokalny · 2024/2025
2023/2024
krajowy
Leon Kuźbik, Wiktor Brajer
- wyróżnienie
- Ogólnopolski konkurs plastyczny "Korzystam z OZE każdego dnia" organizowanym przez firmę WP Energy oraz Fundację " Czysta Polska" · krajowy · 2023/2024
- klasa II B
regionalny
Marta Napruszewska
- II
- XI edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. · regionalny · 2023/2024
Mateusz Michalski
- III
- XI edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. · regionalny · 2023/2024
Nadia Skórzewska
- wyróżnienie
- 39. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Dziecka” · regionalny · 2023/2024
Aleksander Walczak
- wyróżnienie
- 39. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Dziecka” · regionalny · 2023/2024
Aleksander Walczak
- II
- VII Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Gdzie ukryła się głoska?” · regionalny · 2023/2024
Aleksandra Wróblewska
- wyróżnienie
- VII Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Gdzie ukryła się głoska?” · regionalny · 2023/2024
Alicja Sura
- III
- zorganizowano Konkurs czytelniczo – plastyczny dla uczniów na komiks „Książka, którą warto przeczytać”, · regionalny · 2023/2024
Dawid Biesiada, Gracjan Galuba, Patryk Gałązka, Jakub Grajnert, Igor Janiak, Michał Kałużny, Michał Pacholewicz, Sebastian Piech, Jakub Różański, Nikodem Urbaniak
- I
- Mistrzostwa powiatu kaliskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla Szkoły Podstawowej w Stawiszynie · regionalny · 2023/2024
Powrót uczniów do szkoły stacjonarnej.
Porady specjalistów.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 233510
Logowanie
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychPartnerzy i Akcje
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025
- Szkoła skoncentrowana na dobrostanie
- Świadomość procentuje
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
- BE active
- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
- Szkoła pamięta
- Międzynarodowy projekt "Legendy Polskie"
- Zamiast kwiatka niosę pomoc
- Przerwa na czytanie
- Podziękowanie za udział w konkursie "Chrzest Polski"
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
- Lepsza Szkoła
- Szkoła z klasą
- Szkoła Ucząca Się
- Projekt edukacyjny Ekologia 22
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo 22
- Świetliczaki na tropie
- Akademia Puchatka
- Uczymy dzieci programować - edycja VIII
- Zabawa sztuką
- Czytam z klasą
- Memoriał im. Stanisława Sikorskiego
- Zbiórka zużytych baterii
- Dyplom za zorganizowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z Unicef
- liczba odwiedzin: 233511
Nasze media społecznościowe