• #zloteszkolynbp#projekt#spwstawiszynie#

        19 marca br. w naszej szkole odbyła prelekcja dotycząca cyberbezpieczeństwa finansowego, którą przeprowadzili zaproszeni eksperci z Banku Spółdzielczego w Pleszewie, Pan Waldemar Slojewski i Pani Lidia Mlokosiewicz. Eksperci przybliżyli uczniom pojęcia takie jak phishing, spoofing, smishing i vishing. Uświadomili uczniów, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać
        na nich w cyberprzestrzeni, ale także wyjaśnili
      • „Ktoś powie, że czytać każdy umie, zaprawdę mało kto czytać potrafi”

        Cyprian Kamil Norwid





        18 marca br. 15 drugoklasistów wzięło udział w Konkursie Pięknego Czytania, który zorganizowano we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta w Stawiszynie.
      • Miłość do zwierząt jest ściśle związana z dobrocią charakteru i można śmiało powiedzieć, że ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, nie mogą być dobrymi ludźmi.
        Arthur Schopenhauer
      • Uczniowie klasy 7a odkrywali fascynujący świat nauki podczas II Kaliskiego Festiwalu Nauki promującego kreatywne podejście do edukacji, inspirujące do odkrywania świata nauki oraz łączące edukację z biznesem i sztuką.
      • „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie

        i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”

        (Mark Twain)



        W naszej szkole odbył się Turniej „Potyczki Matematyczne”, w którym wzięło udział 20 drużyn. Uczniowie rozwiązywali ciekawe i wymagające logicznego myślenia zadania.
      • „Nienawiść to gniew słabych ludzi”

        Alphonse Daudet



        Uczniowie klasy V a uczestniczyli w lutym w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa
        w Internecie. W ramach zajęć uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, dyskutowali, analizowali oraz doskonalili umiejętność pracy w grupie. „Zamiast hejtu” to temat pierwszych zajęć, których głównymi hasłami były pojęcia „hejtowanie” i „mowa nienawiści”. Zwiększenie świadomości dotyczącej problemu
      • 21 lutego br. uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoją wiedzę w konkursie znajomości ortografii w języku angielskim.
        Do udziału w World Spelling Bee zaprosiła nas World Primary School z Suchego Lasu.
      • Luty upłynął Świetliczakom pod hasłem „Sieciakowych lekcji”, których celem było omówienie zagrożeń związanych z nadużywaniem ekranów oraz promowanie zrównoważonego korzystania z sieci.Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w czterech lekcjach, podczas których zostali zapoznani z podstawowymi zagrożeniami w sieci, poznali sposoby unikania kontaktów online z obcymi oraz reagowania na niechciane kontakty online.
        Świetliczaki poznały także sposoby oc
      • Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło, w którym przeglądają się widzowie 18 lutego br. uczniowie klas 6a, 7b i 8b udali się do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, by obejrzeć spektakl pt. "Trik Patricka". Jego tytułowy bohater to nastoletni chłopiec, który próbuje oswoić się z innością. Aby to zrobić, wychodzi z własnej strefy komfortu i rozmawia z ludźmi, którzy pomagają mu zrozumieć niepełnosprawność nienarodzonego jeszcze bra
      • Mówić po polsku to to nie tylko używać słów, to czuć, jak one oddychają i żyją.

        Wisława Szymborska



        21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu: podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty, dbamy o tożsamość kulturową.
      • 17 lutego br.. uczniowie i uczennice klas 1a, 1b, 2a i 2b mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Celem wyjścia do teatru było rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną, wyzwolenie w dzieciach pozytywnych emocji oraz bezpośredni kontakt z aktorami. Dzieci świetnie się bawiły podczas spektaklu, który niósł ważne przesłanie edukacyjne, że nie można ufać nieznajomym, na
      • Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie była organizatorem finałów Mistrzostw Powiatu Kaliskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży. Jako pierwsi do sportowej rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy 13 lutego br. rozegrali finałowy turniej. Na boisku mecze rozegrało 8 zespołów:
        SP Blizanów, SP Koźminek, SP Moskurnia, SP Opatówek, SP Piotrów, SP Skarszew,
        SP Stawiszyn i SP Szczytniki .
      • 19 lutego 2025 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Stawiszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w siatkówce dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiły zespoły ze Stawiszyna, Blizanowa, Opatówka, Chełmc, Koźminka oraz Skarszewa.
      • „Miłość jest słońcem, które ogrzewa nasze serce i oświetla nasze życie” (Victor Hugo)

        Walentynki to wyjątkowy czas. Warto w tym dniu przypomnieć bliskim osobom, że je kochamy i cenimy. Zazwyczaj jest kojarzone z miłością romantyczną, ale nie powinniśmy zapominać o swoich przyjaciołach. To idealny czas, aby im pokazać, że są dla nas ważni.
      • Nasza szkoła ponownie wzięła udział w zbiórce Góra Grosza. Była to już 25. edycja tej zbiórki, która organizowana jest przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Za zebrane pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzebujących Dzieci i Rodzin na terenie całej Polski. Dzięki zebranym monetom, do tej pory sfinansowane zostały: programy stypendialne dla ponad 100 dzieci rocznie, vouchery do sklepów odzieżowych, wa
      • W Dniu Świętego Walentego każdy uczuciem obdarowuje każdego



        Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla Świetliczków ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest spędzać razem czas.
        Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali historii Oli, głównej bohaterki opowiadania „Serduszkowy domek”, w którym poruszono niezwykle ważny temat: Czy można być zawsze blisko kogoś, kogo się kocha? Na to i na wiele innych nu
      • 10 lutego 2025 r. odbyła się debata uczniów klas 4-8 na temat „Ocena zachowania to coś więcej niż stopień”. Pracując metodą World Cafe, uczniowie analizowali obszary zachowania, które zgodnie z przepisami prawa oświatowego są brane pod uwagę przy ustalaniu oceny zachowania uczniów w szkołach publicznych. Uczniowie w grupach stworzyli przykładową listę zachowań, które według nich należą do obszarów: wywiązywanie się z obowiązków ucznia, postępowan
      • W ramach dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację działań promujących czytelnictwo, w tym zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych.
      • Uczniowie stawiszyńskiej szkoły w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery wzięli aktywny udział w konkursach i zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Roszak-Janowską doradcę zawodowego. Uczniowie klas 4-6, uczestnicy konkursu „Moja pasja-mój świat”, wykonali trójwymiarowe makiety, które przedstawiały ich pasję.
      • Nie sposób nie wspomnieć o tak ważnej dla mieszkańców Wielkopolski dacie, jaką jest 27 grudnia 1918 r. W tym roku przypada 106. rocznica wybuchu zwycięskiego dla Wielkopolan powstania. Z tej to okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w specjalnej lekcji wychowawczej, podczas której obejrzeli prezentację dotyczącą powstania wielkopolskiego. Poznali nazwiska postaci historycznych związanych z wydarzeniem, jego przyczyny i skutki. Rozwiązywali
      • Na przełomie października i listopada uczniowie klas IV uczestniczyli w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
      • „Królowa śniegu” to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.
      • Dzień Anioła



        6 grudnia tradycyjnie to mikołajki, ale w stawiszyńskiej szkole dzień ten miał wyjątkowy wymiar, obchodziliśmy bowiem Dzień Anioła, który zorganizowało Szkolne Koło Motylego Wolontariatu prowadzone pod kierunkiem opiekunek Marty Szczepańskiej i Julię Przybył.
      • 3...2...1 START

        Nasze Świetliczaki wystartowały w podróż "Z mapą przez świat", by poznać wszystkie kontynenty świata. Zaczęli od Afryki. Odkrywając jej kulturę, obyczaje, poznając zwierzęta i nazwy krajów afrykańskich uczniowie rozwiązywali zadania, grali w Memory, wskazywali na mapie, rysowali a przede wszystkim dobrze się bawili.
        Po wykonaniu zadań z każdego kontynentu Świetliczaki otrzymują stemple do paszportu i bilet lotniczy uprawniający
      • 29 listopada 2024 r. uczniowie stawiszyńskiej szkoły zaprezentowali swoje liczne talenty podczas wspaniałego widowiska na cześć wolności. Wolność, mimo że tak kochana i niezastąpiona, bywa niekiedy niedoceniana. Pamiętajmy, że nie jest nam dana raz na zawsze. Należy nieustannie dbać o nią, kochać i szanować.
      • „Książka – to mistrz, za darmo nauki udziela”

        Ambroży Grabowski



        27 listopada 2024 r. gościliśmy w szkolnych murach panią AnetęKmieć – Wawrzyniak, autorkę i ilustratorkę książek z serii Uniwersum Rawawika oraz pana Marcina Walczaka muzyka, wokalistę i autora książek kryminalnych .
      • Te małe rzeczy, które robią zwykli ludzie, zmieniają świat

        Wargari Moathai



        W tym roku szkolnym uczniowie stawiszyńskiej szkoły we współpracy z Polską Akcją Humanitarną obchodzili Tydzień Edukacji Globalnej. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „DziałajMY dla planeTY”. Celem obchodów było podniesienie świadomości na temat globalnych powiązań między różnymi częściami świata i ich wpływu na życie ludzi. Uczniowie klas młodszych stworzyli kolor
      • Dziecko, tak jak wszystkie istoty ludzkie, ma niezbywalne prawa

        Lucretia Mott



        20 listopada 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. W tym roku święto to miało szczególne znaczenie, ponieważ była to również 35. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Celem obchodów było podkreślenie znaczenia praw dziecka oraz zwrócenie uwagi na to, że na świecie są miejsca, w których prawa dziecka są łamane.
      • Jak piękny może być dzień, gdy dotknie go dobroć!

        George Elliston



        #ŚWIATOWYDZIEŃŻYCZLIWOŚCIIPOZDROWIEŃ#UŚMIECH#RADOŚĆ#AKCJA#

        21 listopada br. z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie stawiszyńskiej szkoły włączyli się do akcji Mały gest, wielka moc – Życzliwość podaj dalej.
        W tym dniu uczniowie losowali kartkę z miłym słowem i przekazywali ją komuś w szkole lub kartkę z dobrym uczynkiem, by wywołać uśmiech na
      • 14 listopada 2024 roku w stawiszyńskiej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia przygotowana pod kierunkiem wychowawczyń klas I Filipinę Baraniecką i Annę Remiszewską. Zaproszenie na to niezwykle wydarzenie przyjęli: Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek, Inspektor ds. oświaty, współpracy z organizacjami pozarządowymi i rozwoju przedsiębiorczości Aleksandra Bylica, Dyrektor Publicznego Samorządowego Przedszkola Justynka w Stawiszyni
      • 17 października 2024 r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Serce z Internetu - czyli, czy można znaleźć przyjaźń w sieci?” w wykonaniu zespołu Poznańskiego Teatru Aktora. Przedstawienie ukazywało współczesne problemy nastolatków, pokazało, jak łatwo jest pogrążyć się w fikcyjnej wirtualnej rzeczywistości i zostać pozbawionym realnej oceny poznanych ludzi. Nastolatkowie z wielkim zainteresowaniem odebrali przesłanie
      • Narodowe Święto Niepodległości społeczność stawiszyńskiej szkoły celebrowała podczas uroczystej akademii, której motywem przewodnim był biały orzeł przedstawiony w układzie choreograficznym przez Liliannę Kozłowską uczennicę klasy 5a. Trzecioklasiści mocą słowa i muzyki zobrazowali drogę narodu polskiego do upragnionej wolności. Listopadowa pełna wzruszenia lekcja historii przyniosła refleksję o wolności, która jest najpiękniejszym darem, jaki o
      • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces podczas IX Ogólnopolskiego Filmowego Konkursu Historycznego PATRIA NOSTRA 2024. Praca stawiszyńskich uczniów znalazła się w gronie 20 najlepszych wyróżnionych, dlatego też twórcy filmiku: Małgorzata Olszanowska, Jagoda Wolna, Martyna Michalska, Piotr Różański oraz Mateusz Lewandowski wraz z opiekunem zespołu Przemysławem Jarzębskim i dyrektor szkoły Joanną Woszczyk uczestniczyli w gali finałowej rejonu za
      • 22 października 2024r., w naszej szkole odbył się interaktywny spektakl naukowy w wykonaniu lubelskiej grupy animatorów Zelektryzowani Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne, który obejrzeli uczniowie klas II – VIII. W programie znalazły się niecodzienne eksperymenty i doświadczenia. Wśród nich znalazły się: efektowna, wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie foliowego rękawa, zabawy z helem i ciekłym azotem. Pokazy, eksperymenty i ćwiczenia prakty
      • Uczniowie naszej szkoły Naomi Petrol uczennica klasy 6b oraz Hugo Petrol uczeń klasy 2b rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Kalisza w Pływaniu organizowanych przez SZS Wielkopolska rejon Kalisz. Zawody odbyły się 29 października 2024r. na krytej pływalni Delfin w Kaliszu. Nasi uczniowie zdobyli I miejsca na dystansie 25m stylem grzbietowym w ramach Igrzysk Dzieci, Naomi w kategorii dziewcząt klas 4-6, Hugo w kategorii chłopców klas 4-6. Na co
      • 28 października 2024 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie poznali swoich przedstawicieli w Radzie Samorządu Uczniowskiego Szkoły. Członkowie Rady zostali wybrani w wyborach spośród 26 kandydatów przy frekwencji 87%. Dyrektor szkołyJoanna Woszczyk wręczając nominacje do Rady Samorządu Uczniowskiego wybranym uczniom, podkreśliła znaczenie Samorządu Uczniowskiego w życiu szkoły oraz odpowiedzialność Nominowanych za podejmowane dz
      • Drzewa to nasze wspólne dziedzictwo, które musimy chronić i szanować.
        Wangari Maathai





        Uczniowie stawiszyńskiej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjno – ekologicznym Upowszechnianie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży z terenu Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej poprzez realizację warsztatów i konkursów.
      • Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca miedzy innymi programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób, ale jest to także świetna okazja do podejmowania aktywności związanych z rozwijaniem kreatywności i logicznego myślenia (realizacja 5 kierunku polityki oświatowej państwa).
      • 21 października br. uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

        Pogadankę oraz zajęcia praktyczne poprowadziła pielęgniarka szkolna, pani Emilia Walczak.
      • 26 września 2024r. uczniowie klasy 7a udali się do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

        Wzięli udział w grze terenowej „Od węgla do uranu”, podczas której poznali: mechanizm powstania promieniotwórczych pierwiastków, prędkość, z jaką poruszają się neurony, rozpad atomu i wiele innych zagadnień, które wydają się być skomplikowane, ale dzięki zastosowanej formule dają się łatwo zrozumieć. Wszystko odbywało się w formie aktywnej zabawy z wykorzystani
      • 7 października 2024 r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły. W wyborach startowało 26 kandydatek i kandydatów z klas 4-8. Oddać głos w wyborach mógł każdy uczeń tych klas. Nad prawidłowością głosowania czuwała komisja wyborcza, która wydawała karty do głosowania, sprawdzała listy wyborcze oraz liczyła oddane głosy.
      • 8 października uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję poznać fascynujące ścieżki zawodowe podczas wizyty w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowie Wlkp. oraz w Aeroklubie Ostrowskim Lotniska Michałków zorganizowanej przez szkolnego psychologa Julię Przybył.
      • W dniach od 29 września do 05 października br., podczas Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” organizowanej w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca, społeczność stawiszyńskiej szkoły podjęła następujące inicjatywy:
      • Europejski Dzień Języków

        26 września 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Celem obchodów jest promowanie nauki języków obcych oraz ochrona różnorodności językowej. W tym dniu przedstawiciele klas 4-8 wręczali zakładki do książki wykonane z motywami wylosowanego wcześniej państwa, innej, także wylosowanej wcześniej klasie.
      • 16 września br. Świetliczaki metodą stacji zadaniowych rozbudzały funkcje percepcyjne, doskonaliły umiejętność logicznego myślenia oraz rozwijały pracę w grupie.
        Przed przystąpieniem do zmagań uczniowie wysłuchali opowiadania Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Historia Vashti, głównej bohaterki książki, uświadomiła słuchaczom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent.
      • 12 września 2024 roku uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu edukacyjnym “Bezpieczna Kraina Energa - Operator”
        Edukatorzy z ENERGA – OPERATOR S.A. przygotowali dla uczniów zabawy i pogadanki połączone z pokazem. Miały one na celu zapobieganie wypadkom porażenia prądem wśród najmłodszych, a także zwiększenie świadomego użytkowania energii elektrycznej. Celem zajęć było wyposażenie dzieci w niezb
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Debatujemy o bezpieczeństwie #Złote Szkoły NBP
          • Debatujemy o bezpieczeństwie #Złote Szkoły NBP

            #zloteszkolynbp#projekt#spwstawiszynie#

            19 marca br. w naszej szkole odbyła prelekcja dotycząca cyberbezpieczeństwa finansowego, którą przeprowadzili zaproszeni eksperci z Banku Spółdzielczego w Pleszewie, Pan Waldemar Slojewski i Pani Lidia Mlokosiewicz. Eksperci przybliżyli uczniom pojęcia takie jak phishing, spoofing, smishing i vishing. Uświadomili uczniów, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać
            na nich w cyberprzestrzeni, ale także wyjaśnili, jak reagować w sytuacji cyberataku
            czy kradzieży tożsamości. Tym działaniem eksperci przyczynili się do rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów stawiszyńskiej szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń finansowych oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Ten niezwykle edukacyjny przekaz mógł mieć miejsce dzięki uprzejmości Pani Moniki Bartczak Dyrektor Banku Spółdzielczego w Pleszewie Oddział w Stawiszynie, która zawsze c

        • Konkurs Pięknego Czytania
          • Konkurs Pięknego Czytania

            „Ktoś powie, że czytać każdy umie, zaprawdę mało kto czytać potrafi”

            Cyprian Kamil Norwid

            18 marca br. 15 drugoklasistów wzięło udział w Konkursie Pięknego Czytania, który zorganizowano we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta w Stawiszynie.

            Tegorocznym wyzwaniem czytelniczym była książka Joanny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.

        • Zbiórka karmy
          • Zbiórka karmy

            Miłość do zwierząt jest ściśle związana z dobrocią charakteru i można śmiało powiedzieć, że ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, nie mogą być dobrymi ludźmi.
            Arthur Schopenhauer

            Kolejnym wolontaryjnym działaniem w naszej szkole było zorganizowanie zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Kaliszu i przytuliska w Stawiszynie. Celem akcji była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Uczniowie naszej szkoły jak zawsze stanęli na wysokości zadania, otworzyli serca i pokazali, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki dużej wrażliwości społeczności szkolnej udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy suchej i mokrej. Podsumowaniem akcji była pogadanka przeprowadzona przez pracowników schroniska.

        • II Kaliski Festiwal Nauki
          • II Kaliski Festiwal Nauki

            Uczniowie klasy 7a odkrywali fascynujący świat nauki podczas II Kaliskiego Festiwalu Nauki promującego kreatywne podejście do edukacji, inspirujące do odkrywania świata nauki oraz łączące edukację z biznesem i sztuką.

            W każdej ze stref tematycznych czekały interaktywne stanowiska z rozszerzoną rzeczywistością, symulatory, bieżnie VR, system ICAROS, strefa innowacji medycznych, tor samochodowy zasilany energorowerami, symulatory lotu szybowcem, tunel aerodynamiczny Alfabet Morse’a i wiele innych fascynujących atrakcji. Organizatorzy zapewnili mnóstwo doświadczeń, eksperymentów i zabaw naukowych.

        • Potyczki Matematyczne
          • Potyczki Matematyczne

            „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie

            i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”

            (Mark Twain)

            W naszej szkole odbył się Turniej „Potyczki Matematyczne”, w którym wzięło udział 20 drużyn. Uczniowie rozwiązywali ciekawe i wymagające logicznego myślenia zadania.

            Zwycięskie drużyny w kategorii klas V – VI:

        • Dzień Pi
          • Dzień Pi

            Z okazji Dnia Liczby Pi został zorganizowany w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas VIII „Mistrz Liczby Pi”. Zadaniem uczniów było zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczy π.

            Mistrzynią klasy 8a została Marta Rochna (zapamiętała 48 cyfr po przecinku) natomiast rekordzistką klasy 8b została Klaudia Gancarz (zapamiętała 78 cyfr po przecinku). Serdecznie gratulujemy!

          • Uwaga! Konkurs

            Szanowni Państwo!

            Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny organizuje konkurs na plakat promujący mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji w 2025 r.

            Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu, który w kreatywny sposób przedstawia mediację jako skuteczną metodę rozwiązywania konfliktów.

          • Jakub Podogrodzki laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego!

            Z radością i dumą informujemy, że Jakub Podogrodzki, uczeń klasy 8b Szkoły Podstawowej
            im. Wincentego Pola w Stawiszynie, odniósł kolejny wielki sukces! W roku szkolnym 2024/2025 został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, zdobywając imponującą liczbę 70 punktów na 80 możliwych.

            Etap wojewódzki konkursu odbył się 1 marca 2025r. w Poznaniu. Składał się z testu gramatyczno-leksykalnego, uwzględniającego elementy wiedzy o kulturze i historii Wielkiej Brytanii oraz znajomości lektury - książki Oliviera Twista Podróże Gullivera. Drugą częścią konkursu była rozmowa z komisją. Warto podkreślić, że aby dotrzeć do etapu wojewódzkiego, należało przejść przez eliminacje szkolne i rejonowe, co stanowi dodatkowy dowód
            na niezwykłe umiejętności Jakuba.

          • Cyberbezpieczne finanse

            Nasza szkoła przystąpiła do V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego NBP, którego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów.
            Hasłem programu są Cyberbezpieczne finanse. W ramach programu uczniowie naszej szkoły będą realizowali zadania, o których będziemy na bieżąco informowali w naszych social mediach.

        • Zamiast hejtu
          • Zamiast hejtu

            „Nienawiść to gniew słabych ludzi”

            Alphonse Daudet

            Uczniowie klasy V a uczestniczyli w lutym w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa
            w Internecie. W ramach zajęć uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, dyskutowali, analizowali oraz doskonalili umiejętność pracy w grupie. „Zamiast hejtu” to temat pierwszych zajęć, których głównymi hasłami były pojęcia „hejtowanie” i „mowa nienawiści”. Zwiększenie świadomości dotyczącej problemu obrażania w sieci, zaprezentowanie sposobów reagowania – ofiary i świadka oraz kształtowanie i promowanie postaw empatycznych były głównym celem lekcji. Korzystając ze źródła Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę stworzony został plakat przedstawiający zasady antyhejtowe, który zamieszczono w klasie.

        • #dzienbezpiecznegointernetu#2025#lekcjaonline#wylaczbyodpoczac#
          • #dzienbezpiecznegointernetu#2025#lekcjaonline#wylaczbyodpoczac#

            Dlaczego czasem trzeba się wyłączyć, aby odpocząć? Po co nam odpoczynek i co dzięki temu zyskuje nasz mózg? Co to jest cyfrowy dobrostan i jak zadbać o higienę cyfrową, mając
            przy sobie towarzysza w postaci smartfona?

            18 lutego uczestnicząc w lekcji online pt. „Wyłącz, by odpocząć”, uczniowie klasy V a poszukiwali odpowiedzi na te pytania, włączając się tym samym w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2025. Lekcja przeprowadzona została przez panią Martę Florkiewicz-Borkowską - trenerkę programu Asy Internetu Fundacji Szkoła z Klasą i Google.

        • Sieciakowe lekcje
          • Sieciakowe lekcje

            Luty upłynął Świetliczakom pod hasłem „Sieciakowych lekcji”, których celem było omówienie zagrożeń związanych z nadużywaniem ekranów oraz promowanie zrównoważonego korzystania z sieci.Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w czterech lekcjach, podczas których zostali zapoznani z podstawowymi zagrożeniami w sieci, poznali sposoby unikania kontaktów online z obcymi oraz reagowania na niechciane kontakty online.
            Świetliczaki poznały także sposoby ochrony prywatności online oraz ideę zasad bezpieczeństwa w sieci. W towarzystwie Netki, Ajpi, Spociaka i Kompla tworzyli katalog prywatnych informacji, które ludzie zostawiają w sieci, nazywali niebezpieczeństwa w sieci, oglądali kreskówki oraz rozwiązywali zadania i kolorowali. Uczestnicząc w lekcjach, Świetliczaki zwiększyły swoją świadomość reagowania na niechciane sytuacje w sieci
            i zapamiętały numer 116 111, pod który mogą dzwonić w sytuacji

        • Szkoła w Porządku
          • Szkoła w Porządku

            Szanowni Państwo,

            Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza placówka dołączyła do programu „Szkoła w Porządku” w ramach kampanii „W drodze do dobrostanu” na portalu marki Ubrania Do Oddania.

            Program polega na BEZPŁATNEJ wysyłce niepotrzebnych ubrań oraz akcesoriów, które zostaną zamienione na złotówki, pomogą nam w realizacji celów naszej placówki i wesprą naszych podopiecznych.

        • Aktywna Szkoła
          • Aktywna Szkoła

            Aktywni do Kwadratu!

            #AktywnaSzkoła #AktywnydoKwadratu

            Nasza szkoła kolejny raz weźmie udział w programie Aktywnej Szkoły - Aktywny do Kwadratu

            W ramach programu w naszej szkole dodatkowe zajęcia sportowe będą miały 4 grupy.

            GRUPA 1: Mali sportowcy na medal – zajęcia dla tej grupy będą się odbywały w czwartek 15.15-16.15 (hala) oraz piątek 13.30-14.30 (sala gimnastyczna) - prowadzący p. Piotr Wesołowski

        • Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło
          • Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło

            Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło, w którym przeglądają się widzowie 18 lutego br. uczniowie klas 6a, 7b i 8b udali się do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, by obejrzeć spektakl pt. "Trik Patricka". Jego tytułowy bohater to nastoletni chłopiec, który próbuje oswoić się z innością. Aby to zrobić, wychodzi z własnej strefy komfortu i rozmawia z ludźmi, którzy pomagają mu zrozumieć niepełnosprawność nienarodzonego jeszcze brata. Zarówno koledzy, jak i nauczyciele ze szkoły Patricka udzielają chłopcu cennych rad, pozwalając mu tym samym zrozumieć i zaakceptować trudną sytuację. Dzięki poruszonemu w spektaklu tematowi, uczniowie stawiszyńskiej szkoły, razem z aktorami, zmierzyli się z problemem akceptacji i inności. Przekonali się, że w obliczu życiowych trudności rozmowa jest kluczowa i że nauczyciele mogą być jednymi z tych osób, które pomogą rozwiązać dręczący ich p

          • Światowy Dzień Dinozaura

            Wielkie gady, chyba wiecie?

            Królowały na tym świecie.

            Ostre zęby i pazury,

            pochodziły z kredy, jury…

            Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura.

            Świetliczaki uczciły ten dzień, rozmawiając o zwyczajach i zachowaniu tych pradawnych istot. Słuchały opowiadania „Owiraptor- detektyw jaj” oraz dopasowywały cienie do odpowiednich gatunków dinozaurów. Uczniowie wzięli udział w zabawie ruchowej wykorzystującej postaci gadów, ich charakterystycznych sposobów poruszania się i zachowania. Podczas latarkowych zadań dzieci odkrywały, co wykluje się z jaja dinozaura. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz okolicznościową opaskę. Dodatkową atrakcją była fotobudka przedstawiająca gigantyczne jajo triceratopsa.


    •  

      • 2023/2024

      • regionalny

          • Aleksandra Wróblewska

          • wyróżnienie
          • VII Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Gdzie ukryła się głoska?” · regionalny · 2023/2024
          • Alicja Sura

          • III
          • zorganizowano Konkurs czytelniczo – plastyczny dla uczniów na komiks „Książka, którą warto przeczytać”, · regionalny · 2023/2024
          • Dawid Biesiada, Gracjan Galuba, Patryk Gałązka, Jakub Grajnert, Igor Janiak, Michał Kałużny, Michał Pacholewicz, Sebastian Piech, Jakub Różański, Nikodem Urbaniak

          • I
          • Mistrzostwa powiatu kaliskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla Szkoły Podstawowej w Stawiszynie · regionalny · 2023/2024
          • Julia Karolak

          • I
          • II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Teen Voices" · regionalny · 2023/2024
          • Weronika Remiszewska

          • II
          • II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Teen Voices" · regionalny · 2023/2024
          • Oskar Wawrzyniak

          • I miejsce w kat. dyst. 800m
          • Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych · regionalny · 2023/2024
          • Julia Barańska

          • II miejsce w kat. dyst. 1200m
          • Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych · regionalny · 2023/2024
          • Eryk Przybylski

          • III miejsce w kat. dyst. 1000m
          • Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych · regionalny · 2023/2024
          • Julia Andrzejewska, Monika Babiarczyk, Pola Guźniczak, Liliana Kozłowska, Weronika Michalska, Gabriela Stamburska

          • Dziewczęta rocznik 2013 i młodsze klasy 3-4 na dystansie 800m – 3 miejsce
          • Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych · regionalny · 2023/2024
          • Biniek Mikołaj, Alan Guźniczak, Janas Bartłomiej, Janas Wojciech, Marcel Mazurek, Oskar Wawrzyniak

          • Chłopcy rocznik 2013 i młodsi klasy 3-4 na dystansie 800m – 3 miejsce
          • Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych · regionalny · 2023/2024
          • Cezary Bącler, Kacper Górecki, Norbert Mitula, Marcel Prusak, Eryk Przybylski, Mateusz Sobczak

          • Chłopcy rocznik 2011-2012 klasy 5-6 na dystansie 1000m – 2 miejsce
          • Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych · regionalny · 2023/2024
          • Julia Barańska, Adrianna Bylica, Wiktoria Lewandowska, Patrycja Nowakowska, Chanel Petrol, Maria Urbaniak, Nikola Wróblewicz

          • Dziewczęta rocznik 2009-2010 klasy 7-8 na dystansie 1200m – 2 miejsce
          • Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych · regionalny · 2023/2024
          • Filip Juźwik

          • III
          • XV Międzyszkolny Konkurs Języka Anielskiego English Can Be Fun / organizator UAM w Poznianiu · regionalny · 2023/2024
          • Jakub Podogrodzki

          • IV
          • XV Międzyszkolny Konkurs Języka Anielskiego English Can Be Fun / organizator UAM w Poznianiu · regionalny · 2023/2024
          • Dawid Biesiada, Aleksander Biniek, Gracjan Galuba, Patryk Gałązka, Jakub Grajnert, Szymon Janiak, Michał Kałużny, Mateusz Pacholewicz, Sebastian Piech, Nikodem Urbaniak

          • II
          • Finał powiatu kaliskiego w halowej piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. · regionalny · 2023/2024
          • Aleks Dziubek, Kacper Górecki, Jakub Kosmowski, Norbert Mitula, Marcel Prusa, Eryk Przybylski, Wojciech Przybyła, Filip Skowroński, Mateusz Sobczak

          • I
          • Finał finał powiatu ziemskiego kaliskiego w halowej piłce nożnej (futsal) w ramach Igrzysk Dzieci. · regionalny · 2023/2024
      • lokalny

          • Gabriela Gruszczyńska

          • 1
          • Konkurs recytatorski - etap gminny · lokalny · 2023/2024
          • Julia Barańska, Adrianna Bylica, Julia Martyna, Patrycja Nowakowska, Chanel Petrol, Marta Rochna, Iga Sieradzka, Amelia Szymańska, Martyna Szymczak, Maria Urbaniak, Nikola Wróblewicz

          • I
          • Finału powiatu kaliskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców · lokalny · 2023/2024
          • Dawid Biesiada, Aleksander Biniek, Patryk Gałązka, Jakub Grajnert, Mikołaj Janiak, Mateusz Pacholewicz, Sebastian Piech, Jakub Różański, Nikodem Urbaniak

          • I
          • Finału powiatu kaliskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców · lokalny · 2023/2024
          • Dawid Biesiada, Aleksander Biniek, Mikołaj Filipiak, Gracjan Galuba, Patryk Gałązka, Jakub Grajnert, Igor Janiak, Sebastian Piech , Nikodem Urbaniak

          • III
          • Piłka ręczna chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej · lokalny · 2023/2024

    • Powrót uczniów do szkoły stacjonarnej. 

      Porady specjalistów.




       

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 247275