A Ty lubisz poezję? Powiatowy Konkurs Recytatorski – odsłona szkolna i gminna
24 maja 2024r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Recytatorskiego,
w którym wzięło udział aż 35 uczniów z klas 1-3. Recytację wybranego utworu lirycznego oceniała szkolna komisja konkursowa w składzie: Joanna Woszczyk dyrektor szkoły, nauczyciel polonista oraz Marta Szczepańska i Daria Wojtczak – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.
Nasi czytelnicy mają głos!
27 i 28 maja 2024r. społeczność uczniowska stawiszyńskiej szkoły uczestniczyła się w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Akcja miała na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. Tegoroczne wybory są drugą tego typu akcją w Polsce. W pierwszej edycji z 2015r., odbywającej się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, wzięło udział ponad 450 tysięcy uczniów i stanowiła ona ważny element badania czytelnictwa dzieci i młodzieży.
Wycieczka do Warszawy
28 maja 2024r. trzecioklasiści pod opieką wychowawczyń Iwony Osajdy i Renaty Zielińskiej oraz Marty Szczepańskiej wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Następnie spacerowali wraz z przewodnikiem po Starym Mieście, podziwiając Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca oraz Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie zobaczyli zmianę warty. Następnie udali się na PGE Narodowy, gdzie z entuzjazmem oglądali szatnie piłkarzy drużyny narodowej, trybuny i loże VIP tego nowoczesnego obiektu sportowego.
Loteria w bibliotece
Co czytać? – Wszystko. Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania,
wyciąga się go z każdego czytania.Jarosław Iwaszkiewicz
O słuszności słów Jarosława Iwaszkiewicza przekonali się uczestnicy szkolnej akcji Loteria w bibliotece organizowanej przez Joannę Zawodnią-Idziak nauczyciela bibliotekarza w ramach Ogólnopolskiego Programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Zabawa polegała na wylosowaniu losu, pod którym umieszczony był nieznany tytuł książki z naszego księgozbioru. Zainteresowani czytelnicy odbierali losy oznaczone numerkami. Pod każdym numerem można było przeczytać ciekawą sentencję dotyczącą czytania książek oraz kategorię książki do przeczytania. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a na aktywniejszych czytelników czekała miła niespodzianka. Dziękujemy za tak liczny udział!
Z wizytą u Mikołaja Kopernika
21 maja 2024r. uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami Martą Szczepańską, Pauliną Świerad, Darią Wojtczak oraz pedagog Agnieszką Roszak – Janowską wybrali się na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem wycieczki były warsztaty robienia świec żelowych, które dostarczyły uczniom wielu wrażeń a także pogłębiły ich wiedzę uczniów na temat przypraw i ich zastosowania w codziennym życiu.
W labiryncie tajemnic Kotliny Kłodzkiej i Pragi
27-28.05.2024 r. klasy VIII oraz uczennice klasy VII a uczestniczyli w wycieczce Kotlina Kłodzka – Praga. W pierwszym dniu wyjazdu uczestnicy wycieczki zwiedzili starówkę Kłodzka oraz podziwiali mury twierdzy kłodzkiej – poznali historię tej budowli obronnej. Następnie odwiedzili Błędne Skały, gdzie przeszli przez kręte labirynty skalne, przeciskali się przez wąskie przejścia, schylali, aby przecisnąć się przez niewielkie szczeliny. Jednocześnie mieli możliwość poznania ciekawostek przyrodniczych Gór Stołowych. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Bazyliki w Wambierzycach oraz przejście parkiem zdrojowym w Polanicy Zdrój.
W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Pragę. Mimo deszczowej aury, zobaczyli Pałac Czerninów, Zamek Praski (siedzibę prezydenta Czech), Katedrę Wita. Z Hradczan przeszli na Rynek do kościoła Św. Mikołaja. Podziwiali słynny zegar astronomiczny Orloj. Spacerowa
Edukacja z wojskiem
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjno- obronnym Edukacja z wojskiem, który został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
Labores pariunt honores – trudy przynoszą zaszczyty
Powyższa sentencja stała się hasłem przewodnim szkolnego konkursu „Sentencje łacińskie na co dzień”, w którym uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne. Zadanie konkursowe polegało na jak najtrafniejszym zobrazowaniu wylosowanej sentencji łacińskiej oraz zamieszczeniu jej wraz z tłumaczeniem na plakacie.
4. zbiórka zabawek dla dzieci chorych onkologicznie.
Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowana za włączenie się w 4. zbiórkę zabawek dla dzieci chorych onkologicznie. Wszystkie zebrane w szkolnej akcji zabawki, gry, puzzle, artykuły piśmiennicze zostały 24 maja 2024r. spakowane i wysłane do Fundacji oGROMna Pomoc – głównego organizatora zbiórki. Przepełnia nas nadzieja, że dzięki darom serca wspólnie wywołamy uśmiech na twarzach Małych Bohaterów.
Kreatywność w zabawie „NIE uzależnienia- buzia pełna zadowolenia”
22 maja 2024 roku uczennice klasy II a Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie Maria Pilarska i Alicja Rózga uczestniczyły w podsumowaniu konkursu organizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Opatówku pod honorowym patronatem Starosty Kaliskiego. W ramach konkursu „Dlaczego warto mówić nie?” dziewczynki nagrały oryginalny materiał filmowy i zajęły III miejsce w powiecie. Spot pokazuje talent, zdolności audiowizualne i kreatywne pomysły uczennic naszej szkoły. Zostały przedstawione cztery scenki, gdzie wygrały zdrowe nawyki i postawy wobec mądrego korzystania z technologii cyfrowych oraz świadomości ograniczania cukru na rzecz spożywania owoców. Uczennice najlepiej zapamiętają umiejętność mówienia „Nie” w kreatywnych działaniach. Marysia i Alicja przy wspólnej zabawie aktorskiej zdecydowanie wyrażały swoje NIE. Nagranie scenki pokazują, że potrafią
Spotkanie autorskie
To bardzo ważne, by pamiętać, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka, bo prawa dziecka to prawa człowieka.
Marek Michalak
20 maja br. dyrektor szkoły Joanna Woszczyk, szkolny koordynator WLC Joanna Zawodnia- Idziak oraz troje Mistrzów VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników: Łucja Janiszewska, Marcel Łuczak, Karina Kopeć mieli zaszczyt wziąć udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez PBP Książnica im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Prelegentem tego wyjątkowego spotkania był dr Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu oraz przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Oprócz pełnienia tak wielu ważnych funkcji,
pan Marek Michalak jest także pisarzem, autorem cieszących się ogromną popularnością książek dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych: ”Opowieści o tym ,
Sukces ucznia jest sukcesem nauczyciela, sukces nauczyciela jest w rękach uczniów
Po raz drugi Biblioteka stawiszyńskiej szkoły otrzymała tytuł Aktywnej biblioteki. Dyrektor szkoły Joanna Woszczyk, nauczyciel bibliotekarz Joanna Zawodnia-Idziak oraz uczennica klasy VI b Alicja Sura wraz z mamą uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu VI edycji projektu pt. „AKTYWNA BIBLIOTEKA”, które miało miejsce
8 maja 2024r. w siedzibie Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. W ramach projektu zorganizowano konkurs czytelniczo – plastyczny dla uczniów na komiks „Książka, którą warto przeczytać”, w którym III miejsce zajęła nasza uczennica Alicja Sura.
Kolejny konkurs adresowany był do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Z dumą informujemy, że wśród laureatów tego konkursu znalazła się nasza pani bibliotekarz Joanna Zawodnia- Idziak. Działania podejmowane z inicjatywy bibliotekarza zostały docenione przez jury i uhonorowane zaszczytnym II miejscem.
Gratulujemy nauczycielowi i ż
Jedno jest niebo nad nami
Tak brzmiało hasło przewodnie Niebieskich Igrzysk – wydarzenia jednoczącego i integrującego społeczność stawiszyńskiej szkoły. Jest to także forma obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.
Niebiesko, zdrowo i wesoło
Uczniowie klas młodszych świetnie się bawili podczas pikniku, który był zwieńczeniem kwietniowych działań. Najmłodsi pamiętają, jak istotne jest zrozumienie i akceptacja osób z autyzmem oraz jak ważne jest okazywanie tym osobom empatii i dlatego dzieci uformowały ogromne niebieskie serce oraz ułożyły się na trawie, tworząc napis AUTYZM. Julia Przybył psycholog szkolna przeprowadziła krótką pogadankę i odpowiedziała na nurtujące uczniów pytania. Podczas zabawy ,,Niech wstanie ten, kto... „ uczniowie uświadomili sobie, jak jesteśmy różni, a mimo wszystko możemy się świetnie razem bawić.
Warsztaty "Jesteśmy różni i pomagamy sobie"
W kwietniu w naszej szkole miała miejsce kolejna część #NiebieskichIgrzysk. Tym razem zaprosiliśmy uczniów na warsztaty po hasłem: "Jesteśmy różni i pomagamy sobie".
Zajęcia miały na celu zwiększenie poziomu tolerancji i akceptacji inności oraz nauczenie właściwego sposobu reagowania na inność i pomagania innym. Uczestnicy poznali pojęcia: akceptacja, różnorodność, inność. Dowiedzieli się o sposobach wspierania innych, pomagania w pojawiających się trudnościach i poszukiwania konstruktywnych rozwiązań. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pedagoga Agnieszkę Roszak-Janowską, psychologa Julię Przybył i pedagogów specjalnych Justynę Gorzkowską, Paulinę Świerad i Renatę Zielińską.
Najbardziej (Nie)zwykłe latawce w kolorze blue
25 kwietnia br. podczas Niebieskich Igrzysk został podsumowany Szkolny Konkurs Integracyjny „(Nie)zwykły latawiec w kolorze blue”.
Do udziału przystąpiły zespoły reprezentujące daną klasę. Biorąc pod uwagę wyobraźnię, pomysłowość oraz umiejętności konstrukcyjne, komisja konkursowa wyłoniła laureatów.
Najbardziej (Nie)zwykłe latawce w kolorze blue wykonały klasy: II c, III b, V a, V b, VII a VII b, VIII a. Wyróżnione klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz gry planszowe. Wszystkie prace konkursowe wyeksponowano podczas Niebieskich Igrzysk, których hasło przewodnie brzmiało: „Jedno jest niebo nad nami”.
#NiebieskieIgrzyska
Pomalujmy świat w kolorze nieba
W ramach kolejnych działań związanych z obchodami w naszej szkole niebieskiego miesiąca autyzmu uczniowie klas 1-3 dzieci niebieską farbą malowały niebo na folii stretch w geście solidarności ze wszystkimi osobami mierzącymi się z tym zaburzeniem. Dodatkowo uczniowie wymieniali swoje skojarzenia z hasłem "Widzę świat inaczej". Było to niezwykłe doświadczenie różnorodności pomysłów naszych uczniów.
Niebieskie dłonie
Przez cały miesiąc nasi najmłodsi uczniowie przygotowali niezwykły symbol solidarności i integracji z osobami autystycznymi - "Niebieskie dłonie". Dzieci wcześniej odrysowały swoje dłonie oraz pokolorowały je na charakterystyczny
dla miesiąca autyzmu - niebieski kolor oraz przykleiły je na model globu.
Akcje i partnerzy
2024/2025
regionalny
Jan Dominiak, Aleks Dziubek, Kacper Górecki, Michał Kałużny, Jakub Kosmowski, Norbert Mitula, Eryk Przybylski, Jakub Różański, Filip Skowroński.
- II
- Finał mistrzostw powiatu kaliskiego w futsalu rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej · regionalny · 2024/2025
Stanisław Maćkowski
- I
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Julia Petrol
- III
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Anna Filipowicz, Kornel Mroziński, Kamil Gancarz, Julia Król
- wyróżnienie
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Mateusz Lewandowski
- II
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Antonina Spaleniak
- III
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Patryk Czajka , Laura Maciaszczyk
- wyróżnienie
- Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
Jakub Podogrodzki
- I
- XIII Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 7 i 8 szkół południowej Wielkopolski · regionalny · 2024/2025
Naomi Petrol
- I
- pływanie · regionalny · 2024/2025
Hugo Petrol
- I
- pływanie · regionalny · 2024/2025
lokalny
Patryk Dominiak, Jakub Kałużny, Wiktor Koszela, Jakub Krysiak, Wojciech Przybyła, Mateusz Sobczak
- I
- Mistrzostwach Powiatu Kaliskiego w piłce nożnej halowej · lokalny · 2024/2025
2023/2024
krajowy
Leon Kuźbik, Wiktor Brajer
- wyróżnienie
- Ogólnopolski konkurs plastyczny "Korzystam z OZE każdego dnia" organizowanym przez firmę WP Energy oraz Fundację " Czysta Polska" · krajowy · 2023/2024
- klasa II B
regionalny
Marta Napruszewska
- II
- XI edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. · regionalny · 2023/2024
Mateusz Michalski
- III
- XI edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. · regionalny · 2023/2024
Nadia Skórzewska
- wyróżnienie
- 39. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Dziecka” · regionalny · 2023/2024
Aleksander Walczak
- wyróżnienie
- 39. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Dziecka” · regionalny · 2023/2024
Aleksander Walczak
- II
- VII Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Gdzie ukryła się głoska?” · regionalny · 2023/2024
Aleksandra Wróblewska
- wyróżnienie
- VII Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Gdzie ukryła się głoska?” · regionalny · 2023/2024
Alicja Sura
- III
- zorganizowano Konkurs czytelniczo – plastyczny dla uczniów na komiks „Książka, którą warto przeczytać”, · regionalny · 2023/2024
Dawid Biesiada, Gracjan Galuba, Patryk Gałązka, Jakub Grajnert, Igor Janiak, Michał Kałużny, Michał Pacholewicz, Sebastian Piech, Jakub Różański, Nikodem Urbaniak
- I
- Mistrzostwa powiatu kaliskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla Szkoły Podstawowej w Stawiszynie · regionalny · 2023/2024
Powrót uczniów do szkoły stacjonarnej.
Porady specjalistów.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 233422
Logowanie
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychPartnerzy i Akcje
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025
- Szkoła skoncentrowana na dobrostanie
- Świadomość procentuje
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
- BE active
- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
- Szkoła pamięta
- Międzynarodowy projekt "Legendy Polskie"
- Zamiast kwiatka niosę pomoc
- Przerwa na czytanie
- Podziękowanie za udział w konkursie "Chrzest Polski"
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
- Lepsza Szkoła
- Szkoła z klasą
- Szkoła Ucząca Się
- Projekt edukacyjny Ekologia 22
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo 22
- Świetliczaki na tropie
- Akademia Puchatka
- Uczymy dzieci programować - edycja VIII
- Zabawa sztuką
- Czytam z klasą
- Memoriał im. Stanisława Sikorskiego
- Zbiórka zużytych baterii
- Dyplom za zorganizowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z Unicef
- liczba odwiedzin: 233423
Nasze media społecznościowe