• Z dumą donosimy, że uczeniowie stawiszyńskiej szkoły osiągnęli imponujące wyniki
        w VI edycji trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego InstaLogik 2024/2025. Na szczeblu ogólnopolskimw kategorii klas 5 SP Kamil Stanisławski został laureatem II miejsca i uzyskał także najlepszy wynik w powiecie kaliskim, a Kamil Gancarz został finalistą i zajął trzecie miejsce w powiecie kaliskim.
        InstaLogik to konkurs matematyczno
      • 4 kwietnia uczniowie naszej szkoły, Marta Napruszewska i Jakub Podogrodzki, wzięli udział w
        wielkopolskim finale konkursu ze znajomości ortografii w języku angielskim „World Spelling Bee” w
        World Primary School w Suchym Lesie.
        Miło nam poinformować, że Jakub, po zaciętej dogrywce, zdobył II miejsce w kategorii klas VII-
        VIII. Gratulacje również dla Marty, która dzielnie zmagała się z literowaniem wyrazów, które
        nawet native speakerom sprawiają kł
      • .
        4 razy na podium


        28 marca 2025 roku w lesie w Piskorach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego
        w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych z powiatu kaliskiego, rywalizując w różnych kategoriach wiekowych.
      • #dbi#konkursnanetykiete#bezpieczenstwowcyberprzestrzeni#



        Pod koniec marca rozstrzygnięty został konkurs dla klas IV – VIII na Netykietę pod hasłem Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.
      • Właśnie radość, którą daje pomaganie innym jest mocą, która ich leczy

        Dorota Terakowska



        W poniedziałek, 31 marca 2025r. gościliśmy w naszej szkole Panią Agnieszkę Stępień – pielęgniarkę oraz Pana doktora Wiesława Majewicza – kierownika Oddziały Paliatywnego
        w Hospicjum w Rożdżałach.
      • Spojrzały okiem artysty …

        Z dumą informujemy, że praca Mary Napruszewskiej uczennicy klasy 6b została wyróżniona i zaprezentowana na wystawie pokonkursowej podczas wernisażu podsumowującego Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Spójrz okiem artysty – Olga Boznańska”. Wydarzenie odbyło się 3 marca br. w siedzibie MDK Śródmieście we Wrocławiu. To ogromne osiągnięcie i dowód na to, że talent oraz ciężka praca przynoszą piękne ef
      • Na przełomie lutego i marca uczniowie klas V uczestniczyli w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
      • Uczniowie klasy 3b i 3c powitali wiosnę i wybrali się na wycieczkę do Muzeum Piekarstwa w Pleszewie. Podczas pobytu wysłuchali historii powstania piekarni Vogt oraz historię rodziny, która od pokoleń zajmowała się wypiekami chleba. Uczniowie mieli okazję obejrzeć maszyny i narzędzia niezbędne do produkcji wyrobów cukierniczych a także obejrzeli film” Od ziarenka do bochenka”.
      • W ramach projektu uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w sześciu lekcjach o tematyce bezpieczeństwa cyfrowego i cyberbezpiecznych finansach.

        Pierwsze trzy lekcje przeprowadzono dla klas 7a, 7b oraz 8b i dotyczyły tematu "Cyber crime and cyber secure finances". Po wprowadzeniu kluczowego słownictwa i omówieniu zagadnienia, uczniowie na początek mieli odgadnąć brakujące słowo w temacie. Szukanym wyrazem było "CYBER", składające się z pięciu liter. A
      • #zloteszkolynbp#projekt#spwstawiszynie#




        20 marca br. w naszej szkole uczennice z Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej
        z klasy VII a Marianna Szymańska i Małgorzata Olszanowska przeprowadziły lekcję dotyczącą cyberbezpieczeństwa finansowego. Najpierw uczennice przedstawiły temat lekcji, po czym wspierając się prezentacją “Bezpieczne finanse w cyberprzestrzeni - zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów” przygotowaną przez innych ambasad
      • 4 marca br. w klasie VII a zrealizowano pierwsze zadanie w ramach projektu Złote Szkoły NBP, do którego przystąpiła stawiszyńska szkoła, a które polegało na przeprowadzeniu przez nauczyciela lekcji dotyczącej cyberbezpiecznych finansów. Lekcja rozpoczęła się od gry w geniall.ly, polegającej na jak najszybszym przesuwaniu świeczki w celu odkrycia tematu lekcji, a następnie jego poprawnym wpisaniu w rubrykę hasła.
      • #zloteszkolynbp#projekt#spwstawiszynie#

        19 marca br. w naszej szkole odbyła prelekcja dotycząca cyberbezpieczeństwa finansowego, którą przeprowadzili zaproszeni eksperci z Banku Spółdzielczego w Pleszewie, Pan Waldemar Slojewski i Pani Lidia Mlokosiewicz. Eksperci przybliżyli uczniom pojęcia takie jak phishing, spoofing, smishing i vishing. Uświadomili uczniów, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać
        na nich w cyberprzestrzeni, ale także wyjaśnili
      • „Ktoś powie, że czytać każdy umie, zaprawdę mało kto czytać potrafi”

        Cyprian Kamil Norwid





        18 marca br. 15 drugoklasistów wzięło udział w Konkursie Pięknego Czytania, który zorganizowano we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta w Stawiszynie.
      • Miłość do zwierząt jest ściśle związana z dobrocią charakteru i można śmiało powiedzieć, że ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, nie mogą być dobrymi ludźmi.
        Arthur Schopenhauer
      • Uczniowie klasy 7a odkrywali fascynujący świat nauki podczas II Kaliskiego Festiwalu Nauki promującego kreatywne podejście do edukacji, inspirujące do odkrywania świata nauki oraz łączące edukację z biznesem i sztuką.
      • „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie

        i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”

        (Mark Twain)



        W naszej szkole odbył się Turniej „Potyczki Matematyczne”, w którym wzięło udział 20 drużyn. Uczniowie rozwiązywali ciekawe i wymagające logicznego myślenia zadania.
      • „Nienawiść to gniew słabych ludzi”

        Alphonse Daudet



        Uczniowie klasy V a uczestniczyli w lutym w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa
        w Internecie. W ramach zajęć uczniowie oglądali filmiki edukacyjne, dyskutowali, analizowali oraz doskonalili umiejętność pracy w grupie. „Zamiast hejtu” to temat pierwszych zajęć, których głównymi hasłami były pojęcia „hejtowanie” i „mowa nienawiści”. Zwiększenie świadomości dotyczącej problemu
      • 21 lutego br. uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoją wiedzę w konkursie znajomości ortografii w języku angielskim.
        Do udziału w World Spelling Bee zaprosiła nas World Primary School z Suchego Lasu.
      • Luty upłynął Świetliczakom pod hasłem „Sieciakowych lekcji”, których celem było omówienie zagrożeń związanych z nadużywaniem ekranów oraz promowanie zrównoważonego korzystania z sieci.Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w czterech lekcjach, podczas których zostali zapoznani z podstawowymi zagrożeniami w sieci, poznali sposoby unikania kontaktów online z obcymi oraz reagowania na niechciane kontakty online.
        Świetliczaki poznały także sposoby oc
      • Scena każdego teatru to wielkie zwierciadło, w którym przeglądają się widzowie 18 lutego br. uczniowie klas 6a, 7b i 8b udali się do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, by obejrzeć spektakl pt. "Trik Patricka". Jego tytułowy bohater to nastoletni chłopiec, który próbuje oswoić się z innością. Aby to zrobić, wychodzi z własnej strefy komfortu i rozmawia z ludźmi, którzy pomagają mu zrozumieć niepełnosprawność nienarodzonego jeszcze bra
      • Mówić po polsku to to nie tylko używać słów, to czuć, jak one oddychają i żyją.

        Wisława Szymborska



        21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu: podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty, dbamy o tożsamość kulturową.
      • 17 lutego br.. uczniowie i uczennice klas 1a, 1b, 2a i 2b mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Celem wyjścia do teatru było rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną, wyzwolenie w dzieciach pozytywnych emocji oraz bezpośredni kontakt z aktorami. Dzieci świetnie się bawiły podczas spektaklu, który niósł ważne przesłanie edukacyjne, że nie można ufać nieznajomym, na
      • Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie była organizatorem finałów Mistrzostw Powiatu Kaliskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży. Jako pierwsi do sportowej rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy 13 lutego br. rozegrali finałowy turniej. Na boisku mecze rozegrało 8 zespołów:
        SP Blizanów, SP Koźminek, SP Moskurnia, SP Opatówek, SP Piotrów, SP Skarszew,
        SP Stawiszyn i SP Szczytniki .
      • 19 lutego 2025 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Stawiszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w siatkówce dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiły zespoły ze Stawiszyna, Blizanowa, Opatówka, Chełmc, Koźminka oraz Skarszewa.
      • „Miłość jest słońcem, które ogrzewa nasze serce i oświetla nasze życie” (Victor Hugo)

        Walentynki to wyjątkowy czas. Warto w tym dniu przypomnieć bliskim osobom, że je kochamy i cenimy. Zazwyczaj jest kojarzone z miłością romantyczną, ale nie powinniśmy zapominać o swoich przyjaciołach. To idealny czas, aby im pokazać, że są dla nas ważni.
      • Nasza szkoła ponownie wzięła udział w zbiórce Góra Grosza. Była to już 25. edycja tej zbiórki, która organizowana jest przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Za zebrane pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzebujących Dzieci i Rodzin na terenie całej Polski. Dzięki zebranym monetom, do tej pory sfinansowane zostały: programy stypendialne dla ponad 100 dzieci rocznie, vouchery do sklepów odzieżowych, wa
      • W Dniu Świętego Walentego każdy uczuciem obdarowuje każdego



        Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla Świetliczków ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest spędzać razem czas.
        Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali historii Oli, głównej bohaterki opowiadania „Serduszkowy domek”, w którym poruszono niezwykle ważny temat: Czy można być zawsze blisko kogoś, kogo się kocha? Na to i na wiele innych nu
      • 10 lutego 2025 r. odbyła się debata uczniów klas 4-8 na temat „Ocena zachowania to coś więcej niż stopień”. Pracując metodą World Cafe, uczniowie analizowali obszary zachowania, które zgodnie z przepisami prawa oświatowego są brane pod uwagę przy ustalaniu oceny zachowania uczniów w szkołach publicznych. Uczniowie w grupach stworzyli przykładową listę zachowań, które według nich należą do obszarów: wywiązywanie się z obowiązków ucznia, postępowan
      • W ramach dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację działań promujących czytelnictwo, w tym zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych.
      • Uczniowie stawiszyńskiej szkoły w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery wzięli aktywny udział w konkursach i zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Roszak-Janowską doradcę zawodowego. Uczniowie klas 4-6, uczestnicy konkursu „Moja pasja-mój świat”, wykonali trójwymiarowe makiety, które przedstawiały ich pasję.
      • Nie sposób nie wspomnieć o tak ważnej dla mieszkańców Wielkopolski dacie, jaką jest 27 grudnia 1918 r. W tym roku przypada 106. rocznica wybuchu zwycięskiego dla Wielkopolan powstania. Z tej to okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w specjalnej lekcji wychowawczej, podczas której obejrzeli prezentację dotyczącą powstania wielkopolskiego. Poznali nazwiska postaci historycznych związanych z wydarzeniem, jego przyczyny i skutki. Rozwiązywali
      • Na przełomie października i listopada uczniowie klas IV uczestniczyli w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
      • „Królowa śniegu” to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.
      • Dzień Anioła



        6 grudnia tradycyjnie to mikołajki, ale w stawiszyńskiej szkole dzień ten miał wyjątkowy wymiar, obchodziliśmy bowiem Dzień Anioła, który zorganizowało Szkolne Koło Motylego Wolontariatu prowadzone pod kierunkiem opiekunek Marty Szczepańskiej i Julię Przybył.
      • 3...2...1 START

        Nasze Świetliczaki wystartowały w podróż "Z mapą przez świat", by poznać wszystkie kontynenty świata. Zaczęli od Afryki. Odkrywając jej kulturę, obyczaje, poznając zwierzęta i nazwy krajów afrykańskich uczniowie rozwiązywali zadania, grali w Memory, wskazywali na mapie, rysowali a przede wszystkim dobrze się bawili.
        Po wykonaniu zadań z każdego kontynentu Świetliczaki otrzymują stemple do paszportu i bilet lotniczy uprawniający
      • 29 listopada 2024 r. uczniowie stawiszyńskiej szkoły zaprezentowali swoje liczne talenty podczas wspaniałego widowiska na cześć wolności. Wolność, mimo że tak kochana i niezastąpiona, bywa niekiedy niedoceniana. Pamiętajmy, że nie jest nam dana raz na zawsze. Należy nieustannie dbać o nią, kochać i szanować.
      • „Książka – to mistrz, za darmo nauki udziela”

        Ambroży Grabowski



        27 listopada 2024 r. gościliśmy w szkolnych murach panią AnetęKmieć – Wawrzyniak, autorkę i ilustratorkę książek z serii Uniwersum Rawawika oraz pana Marcina Walczaka muzyka, wokalistę i autora książek kryminalnych .
      • Te małe rzeczy, które robią zwykli ludzie, zmieniają świat

        Wargari Moathai



        W tym roku szkolnym uczniowie stawiszyńskiej szkoły we współpracy z Polską Akcją Humanitarną obchodzili Tydzień Edukacji Globalnej. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „DziałajMY dla planeTY”. Celem obchodów było podniesienie świadomości na temat globalnych powiązań między różnymi częściami świata i ich wpływu na życie ludzi. Uczniowie klas młodszych stworzyli kolor
      • Dziecko, tak jak wszystkie istoty ludzkie, ma niezbywalne prawa

        Lucretia Mott



        20 listopada 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. W tym roku święto to miało szczególne znaczenie, ponieważ była to również 35. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Celem obchodów było podkreślenie znaczenia praw dziecka oraz zwrócenie uwagi na to, że na świecie są miejsca, w których prawa dziecka są łamane.
      • Jak piękny może być dzień, gdy dotknie go dobroć!

        George Elliston



        #ŚWIATOWYDZIEŃŻYCZLIWOŚCIIPOZDROWIEŃ#UŚMIECH#RADOŚĆ#AKCJA#

        21 listopada br. z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie stawiszyńskiej szkoły włączyli się do akcji Mały gest, wielka moc – Życzliwość podaj dalej.
        W tym dniu uczniowie losowali kartkę z miłym słowem i przekazywali ją komuś w szkole lub kartkę z dobrym uczynkiem, by wywołać uśmiech na
      • 14 listopada 2024 roku w stawiszyńskiej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia przygotowana pod kierunkiem wychowawczyń klas I Filipinę Baraniecką i Annę Remiszewską. Zaproszenie na to niezwykle wydarzenie przyjęli: Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek, Inspektor ds. oświaty, współpracy z organizacjami pozarządowymi i rozwoju przedsiębiorczości Aleksandra Bylica, Dyrektor Publicznego Samorządowego Przedszkola Justynka w Stawiszyni
      • 17 października 2024 r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Serce z Internetu - czyli, czy można znaleźć przyjaźń w sieci?” w wykonaniu zespołu Poznańskiego Teatru Aktora. Przedstawienie ukazywało współczesne problemy nastolatków, pokazało, jak łatwo jest pogrążyć się w fikcyjnej wirtualnej rzeczywistości i zostać pozbawionym realnej oceny poznanych ludzi. Nastolatkowie z wielkim zainteresowaniem odebrali przesłanie
      • Narodowe Święto Niepodległości społeczność stawiszyńskiej szkoły celebrowała podczas uroczystej akademii, której motywem przewodnim był biały orzeł przedstawiony w układzie choreograficznym przez Liliannę Kozłowską uczennicę klasy 5a. Trzecioklasiści mocą słowa i muzyki zobrazowali drogę narodu polskiego do upragnionej wolności. Listopadowa pełna wzruszenia lekcja historii przyniosła refleksję o wolności, która jest najpiękniejszym darem, jaki o
      • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces podczas IX Ogólnopolskiego Filmowego Konkursu Historycznego PATRIA NOSTRA 2024. Praca stawiszyńskich uczniów znalazła się w gronie 20 najlepszych wyróżnionych, dlatego też twórcy filmiku: Małgorzata Olszanowska, Jagoda Wolna, Martyna Michalska, Piotr Różański oraz Mateusz Lewandowski wraz z opiekunem zespołu Przemysławem Jarzębskim i dyrektor szkoły Joanną Woszczyk uczestniczyli w gali finałowej rejonu za
      • 22 października 2024r., w naszej szkole odbył się interaktywny spektakl naukowy w wykonaniu lubelskiej grupy animatorów Zelektryzowani Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne, który obejrzeli uczniowie klas II – VIII. W programie znalazły się niecodzienne eksperymenty i doświadczenia. Wśród nich znalazły się: efektowna, wybuchowa zabawa z wodorem, nadmuchiwanie foliowego rękawa, zabawy z helem i ciekłym azotem. Pokazy, eksperymenty i ćwiczenia prakty
      • Uczniowie naszej szkoły Naomi Petrol uczennica klasy 6b oraz Hugo Petrol uczeń klasy 2b rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Kalisza w Pływaniu organizowanych przez SZS Wielkopolska rejon Kalisz. Zawody odbyły się 29 października 2024r. na krytej pływalni Delfin w Kaliszu. Nasi uczniowie zdobyli I miejsca na dystansie 25m stylem grzbietowym w ramach Igrzysk Dzieci, Naomi w kategorii dziewcząt klas 4-6, Hugo w kategorii chłopców klas 4-6. Na co
      • 28 października 2024 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie poznali swoich przedstawicieli w Radzie Samorządu Uczniowskiego Szkoły. Członkowie Rady zostali wybrani w wyborach spośród 26 kandydatów przy frekwencji 87%. Dyrektor szkołyJoanna Woszczyk wręczając nominacje do Rady Samorządu Uczniowskiego wybranym uczniom, podkreśliła znaczenie Samorządu Uczniowskiego w życiu szkoły oraz odpowiedzialność Nominowanych za podejmowane dz
      • Drzewa to nasze wspólne dziedzictwo, które musimy chronić i szanować.
        Wangari Maathai





        Uczniowie stawiszyńskiej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjno – ekologicznym Upowszechnianie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży z terenu Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej poprzez realizację warsztatów i konkursów.
      • Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca miedzy innymi programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób, ale jest to także świetna okazja do podejmowania aktywności związanych z rozwijaniem kreatywności i logicznego myślenia (realizacja 5 kierunku polityki oświatowej państwa).
      • 21 października br. uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

        Pogadankę oraz zajęcia praktyczne poprowadziła pielęgniarka szkolna, pani Emilia Walczak.
      • 26 września 2024r. uczniowie klasy 7a udali się do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

        Wzięli udział w grze terenowej „Od węgla do uranu”, podczas której poznali: mechanizm powstania promieniotwórczych pierwiastków, prędkość, z jaką poruszają się neurony, rozpad atomu i wiele innych zagadnień, które wydają się być skomplikowane, ale dzięki zastosowanej formule dają się łatwo zrozumieć. Wszystko odbywało się w formie aktywnej zabawy z wykorzystani
      • 7 października 2024 r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły. W wyborach startowało 26 kandydatek i kandydatów z klas 4-8. Oddać głos w wyborach mógł każdy uczeń tych klas. Nad prawidłowością głosowania czuwała komisja wyborcza, która wydawała karty do głosowania, sprawdzała listy wyborcze oraz liczyła oddane głosy.
      • 8 października uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję poznać fascynujące ścieżki zawodowe podczas wizyty w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowie Wlkp. oraz w Aeroklubie Ostrowskim Lotniska Michałków zorganizowanej przez szkolnego psychologa Julię Przybył.
      • W dniach od 29 września do 05 października br., podczas Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” organizowanej w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca, społeczność stawiszyńskiej szkoły podjęła następujące inicjatywy:
      • Europejski Dzień Języków

        26 września 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Celem obchodów jest promowanie nauki języków obcych oraz ochrona różnorodności językowej. W tym dniu przedstawiciele klas 4-8 wręczali zakładki do książki wykonane z motywami wylosowanego wcześniej państwa, innej, także wylosowanej wcześniej klasie.
      • 16 września br. Świetliczaki metodą stacji zadaniowych rozbudzały funkcje percepcyjne, doskonaliły umiejętność logicznego myślenia oraz rozwijały pracę w grupie.
        Przed przystąpieniem do zmagań uczniowie wysłuchali opowiadania Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Historia Vashti, głównej bohaterki książki, uświadomiła słuchaczom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent.
      • 12 września 2024 roku uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu edukacyjnym “Bezpieczna Kraina Energa - Operator”
        Edukatorzy z ENERGA – OPERATOR S.A. przygotowali dla uczniów zabawy i pogadanki połączone z pokazem. Miały one na celu zapobieganie wypadkom porażenia prądem wśród najmłodszych, a także zwiększenie świadomego użytkowania energii elektrycznej. Celem zajęć było wyposażenie dzieci w niezb
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • Światowy Dzień Uśmiechu
          • Światowy Dzień Uśmiechu

            Nic, co nosisz, nie jest ważniejsze niż twój uśmiech

            Connie Stevens

            Światowy Dzień Uśmiechu

            6 października 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Uczniowie klas 4-8 przygotowali uśmiechnięte buźki, które przyczepili do bluzek. Dla klas 1-3 przypinki przygotowali starsi koledzy i koleżanki. Symbol „smiley face” reprezentuje to, co chcielibyśmy widzieć codziennie u innych: bezinteresowny i radosny uśmiech.

        • Szkolna lekcja demokracji
          • Szkolna lekcja demokracji

            2 października 2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 20 kandydatów z klas IV-VI, a głosy oddało 210 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem losowania czuwała komisja wyborcza. Po przeliczeniu głosów okazało się, że największą liczbę głosów uzyskał Mateusz Iwasiński, który został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, a zastępcą Dominik Szpitalak, który uzyskał drugi wynik.

        • Kredkobranie
          • Kredkobranie

            Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

            nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi

            Jan Paweł II

            Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej charytatywnej zbiórce „Kredkobranie”, której organizatorem jest Fundacji Ignatianum z Krakowa, a hasło przewodnie w roku szkolnym 2023/24 to Zamieńmy marzenia na pejzaże. W ramach akcji uczniowie podzielili się przyborami szkolnymi ze swoimi rówieśnikami mieszkającymi na Kresach. Wśród zebranych przyborów były m.in. kredki, farby, zeszyty, bloki, długopisy, ołówki, przybory geometryczne, kleje, plastelina, pisaki.

        • "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."
          • "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."

            "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."

            Richard Steele

            29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżyć wspaniałe emocje. Do wspólnej sesji czytelniczej zaprosiliśmy rodziców oraz panią Darię Kuśmierczyk- bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Stawiszynie.

        • Uroczystość przy Pomniku w Białej Panieńskiej
          • Uroczystość przy Pomniku w Białej Panieńskiej

            „… życie bulgoce jak krew
            cienie tają łagodnie
            nie dajmy zginąć poległym”

            Zbigniew Herbert „Trzy wiersze z pamięci”

            W dniu 25 września 2023 r. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie w składzie: Adrianna Bylica kl. VII a, Patrycja Nowakowska kl. VII a i Mateusz Iwasiński kl. VIII a, reprezentował społeczność szkolną podczas lokalnych obchodów upamiętniających kaliszan zamordowanych podczas II wojny światowej.

        • Bezpieczeństwo przede wszystkim
          • Bezpieczeństwo przede wszystkim

            28 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu edukacyjno-obronnym przed atakującymi psami. Podczas zajęć dowiedzieli się, jakie zachowania człowieka wzbudzają agresję psa (także własnego), nauczyli się także rozpoznawać wczesne oznaki ataku, poznali postawy bezpieczne w przypadku ataku psa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w szkoleniu, dzielili się własnym doświadczeniem, odpowiadali chętnie na pytania prowadzących oraz ćwiczyli postawy bezpieczne. Przekonali się, że dobrze wyszkolony pies jest posłuszny i przyjacielski.

        • W mobilnym laboratorium Naukobus
          • W mobilnym laboratorium Naukobus

            Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Szczuckiej dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku za zaproszenie do udziału w działaniu „Naukobus”, które jest realizowane w ramach programu „Nauka dla Ciebie” pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

          • III edycja #Biegu Fair Play PKOL 2023

            Nasza szkoła przystąpiła do III edycji # Biegu Fair Play PKOL 2023.

            250 uczniów dniu w dniu 12 września br. wzięło udział w III edycji #BieguFairPlayPKOl 2023, który aktualnie odbywa się w całej Polsce w wielu szkołach. My także przyłączyliśmy się do tej akcji. Biegaliśmy na lekcjach WF w grupach łączonych, starsi uczniowie wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z młodszych klas. Była to symboliczna sztafeta pokoleń, nie chodziło nam o  bicie rekordu, ale o zaprezentowanie naszej sportowej postawy w myśl zasad, że najważniejsza jest uczciwa i czysta rywalizacja, szacunek dla przeciwnika, umiejętność godnego świętowania własnych sukcesów, ale też honorowe znoszenie porażek.

        • I nadszedł wrzesień …
          • I nadszedł wrzesień …

            4 września 2023 r. w hali sportowo-widowiskowej przy stawiszyńskiej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przedstawicielka SU - Marta Napruszewska powitała dyrektor szkoły Joannę Woszczyk, jej zastępczynię Ewę Nowacką, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów. Następnie dyrektor szkoły po powitaniu wszystkich zgromadzonych zwróciła uwagę na szczególne znaczeniu tego roku szkolnego dla ósmoklasistów i dla uczniów klas 1, powitała nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole: Justynę Gorzkowską, Paulinę Kobzę, Joannę Kwintę i Patryka Żubrowskiego. Dyrektor szkoły podkreśliła znaczenie zawodu nauczyciela oraz rolę rodziców w wychowaniu dzieci. Pogratulowała również nauczycielom: Annie Kamińskiej, Monice Malinowskiej, Jackowi Nowakowskiemu, Annie Skrzypiec, Aleksandrze Woj

        • Czytanie oknem na świat
          • Czytanie oknem na świat

            W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej wzięli udział w cyklicznych zajęciach promujących czytelnictwo Poniedziałkowe czytanie na dywanie. Razem z nauczycielem bibliotekarzem Joanną Zawodnią- Idziak pierwszoklasiści, raz w tygodniu, udawali się do Biblioteki Publicznej w Stawiszynie, by odkrywać magię książek. Dziękujemy Pani dyrektor Elżbiecie Sip i Pani Darii Kuśmierczyk za mile spędzony czas i rozbudzanie pasji czytania.

        • „Wypoczywaj z głową”- bezpieczny wypoczynek w czasie wakacji
          • „Wypoczywaj z głową”- bezpieczny wypoczynek w czasie wakacji

            W dniach 18 maja i 5 czerwca 2023 roku odbyły się spotkania prewencyjne dla wszystkich uczniów klas I - VIII przeprowadzone przez sierż. Agnieszkę Olejnik-Muchę i mł. asp. Marlenę Ptasińską z Komendy Policji w Kaliszu. Spotkanie odbyło się w czterech grupach wiekowych, gdzie funkcjonariuszki policji informowały o bezpieczeństwie w czasie wolnym podczas zabaw z rówieśnikami oraz zagrożeniach w sieci (przeciwdziałanie mowie nienawiści). Zwrócono szczególną uwagę na temat przemocy psychicznej i odpowiedzialność za słowa, które są wypisywane w portalach społecznościowych. Policjantki wyjaśniły młodzieży, na czym polega odpowiedzialność prawna nieletnich, jakie mogą być zastosowane środki wychowawcze za czyny zabronione w świetle przepisów prawa. Omówiły przepisy ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu demoralizacji dotyczące realizacji obowiązku szkolnego, uzależnień, przemocy fizycznej i psych


    •  

      • 2024/2025

      • krajowy

          • Jakub Podogordzki

          • laureat
          • Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego · krajowy · 2024/2025
      • regionalny

          • Jan Dominiak, Aleks Dziubek, Kacper Górecki, Michał Kałużny, Jakub Kosmowski, Norbert Mitula, Eryk Przybylski, Jakub Różański, Filip Skowroński.

          • II
          • Finał mistrzostw powiatu kaliskiego w futsalu rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej · regionalny · 2024/2025
          • Stanisław Maćkowski

          • I
          • Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
          • Julia Petrol

          • III
          • Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
          • Anna Filipowicz, Kornel Mroziński, Kamil Gancarz, Julia Król

          • wyróżnienie
          • Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
          • Mateusz Lewandowski

          • II
          • Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
          • Antonina Spaleniak

          • III
          • Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
          • Patryk Czajka , Laura Maciaszczyk

          • wyróżnienie
          • Moja pasja-mój świat klasy IV-VI/ Odwaga w wyborze przyszłości klasy VII-VIII · regionalny · 2024/2025
          • Jakub Podogrodzki

          • I
          • XIII Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 7 i 8 szkół południowej Wielkopolski · regionalny · 2024/2025
          • Naomi Petrol

          • I
          • pływanie · regionalny · 2024/2025
          • Hugo Petrol

          • I
          • pływanie · regionalny · 2024/2025
      • lokalny

          • Jan Dominiak, Kacper Górecki, Michał Kałużny, Jakub Kosmowski, Norbert Mitula, Eryk Przybylski, Jakub Różański, Alan Stasiak, Krzysztof Wojtczak

          • I
          • Mistrzostw Powiatu Kaliskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców · lokalny · 2024/2025
          • Amelia Bażant, Amelia Babiarczyk, Julia Barańska, Zofia Dolna, Julia Martyna, Hanna Mikuła, Patrycja Nowakowska, Małgorzata Olszanowska, Chanel Petrol, Amelia Szymańska, Marianna Szymańska, Martyna Szymczak, Maria Urbaniak, Jagoda Wolna, Nikola Wróblewicz.

          • I
          • Mistrzostw Powiatu Kaliskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców · lokalny · 2024/2025
          • Patryk Dominiak, Jakub Kałużny, Wiktor Koszela, Jakub Krysiak, Wojciech Przybyła, Mateusz Sobczak

          • I
          • Mistrzostwach Powiatu Kaliskiego w piłce nożnej halowej · lokalny · 2024/2025
      • 2023/2024

      • krajowy

          • Leon Kuźbik, Wiktor Brajer

          • wyróżnienie
          • Ogólnopolski konkurs plastyczny "Korzystam z OZE każdego dnia" organizowanym przez firmę WP Energy oraz Fundację " Czysta Polska" · krajowy · 2023/2024
          • klasa II B
      • regionalny

          • Marta Napruszewska

          • II
          • XI edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. · regionalny · 2023/2024
          • Mateusz Michalski

          • III
          • XI edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. · regionalny · 2023/2024
          • Nadia Skórzewska

          • wyróżnienie
          • 39. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Dziecka” · regionalny · 2023/2024
          • Aleksander Walczak

          • wyróżnienie
          • 39. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat Dziecka” · regionalny · 2023/2024
          • Aleksander Walczak

          • II
          • VII Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Gdzie ukryła się głoska?” · regionalny · 2023/2024

    • Powrót uczniów do szkoły stacjonarnej. 

      Porady specjalistów.




       

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 253449