• Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919

Uczniowie i uczennice klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie wzięli udział w interaktywnym turnieju dotyczącym Powstania Wielkopolskiego. Młodzież sprawdziła swoją wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego, a wyniki w klasach VIIa, VIIb, VIIIa i VIIIb pozwoliły na wyodrębnienie zwycięzców w starszych klasach szkoły podstawowej:

I miejsce: Julia Kucza, klasa VIIIb, Agata Wierucka, klasa VIIIa

II miejsce: Nikola Lipińska, klasa VIIIb, Wiktoria Michalska, klasa VIIIb, Zuzanna Mikuła, klasa VIIIa

III miejsce: Antonina Górna, klasa VIIa, Julia Michałek, klasa VIIIa, Emilia Pierzchlewicz, klasa VIIa.

Serdecznie gratulujemy młodzieży wiedzy na temat tego ważnego wydarzenia dla naszego regionu i kraju! Turniej przygotowała nauczycielka historii, pani Elżbieta Maciejewska.

• II miejsce w 27. edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej  im. Józefa Goli w Kaliszu
          • II miejsce w 27. edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli w Kaliszu

• 04.12.2021r. reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stawiszynie prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Piotr Kozaneckiego wzięła udział w 27. edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli w Kaliszu.

Turniej rozgrywany jest cyklicznie i nieprzerwalnie od 27 lat. Rozgrywki, które mają bogatą tradycję, poświęcone są pamięci zasłużonego działacza sportowego Józefa Goli. Turniej organizowany jest regularnie od 1995 roku, z inicjatywy Piotra Wrzeszczyńskiego, wychowawcy wielu piłkarskich pokoleń. W minioną sobotę w hali Arena odbyła się już jego 27. edycja.

W tym roku do finałowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu półfinałów i meczów o poszczególne miejsca wyłoniono triumfatora. Została nim Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu, która w wielkim finale pokonała po rzucie karnym Szkołę Podstawową w Stawiszynie 1:0. Trzecie miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej nr 24  w Kaliszu.

Skład wicemistrzów turnieju:

Patryk Gałązka, Jakub Grajnert, Piotr Janczak, Michał Kałużny, Jerzy Mroziński, Mateusz Pacholewicz, Sebastian Piech, Filip Skowroński, Nikodem Urbaniak.

• Uczniowie III klas Szkoły Podstawowej w Stawiszynie  Mistrzami Powiatu Kaliskiego w kategorii U 10 chłopców  w Turnieju Piłkarskim o Puchar Tymbarku.
          • Uczniowie III klas Szkoły Podstawowej w Stawiszynie Mistrzami Powiatu Kaliskiego w kategorii U 10 chłopców w Turnieju Piłkarskim o Puchar Tymbarku.

• 29.11.2021 r. w hali sportowo-widowiskowej w Stawiszynie chłopcy z rocznika 2012 reprezentujący stawiszyńską szkołę okazali się bezkonkurencyjni w finale Powiatu Kaliskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku w kategorii U 10 i zostali Mistrzem Powiatu.

Mecze rozegrane przez młodych sportowców przyniosły dużo emocji, pięknych bramek oraz udanych interwencji bramkarzy poszczególnych zespołów. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem oraz dyplomem dla szkoły.

Zwycięstwo w finale powiatowym dało awans do finału wojewódzkiego,
            który odbędzie się wiosną 2022r. Drużynę przygotował i prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Kozanecki, który również był organizatorem tych zawodów.

Skład drużyny:

Jakub Krysiak, Kacper Łucyk, Wojciech Przybyła, Filip Rosiewicz, Mateusz Sobczak,
            Olivier Sobusiak