• Labores pariunt honores – trudy przynoszą zaszczyty
     • Labores pariunt honores – trudy przynoszą zaszczyty

     • Powyższa sentencja stała się hasłem przewodnim szkolnego konkursu „Sentencje łacińskie na co dzień”, w którym uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne. Zadanie konkursowe polegało na jak najtrafniejszym zobrazowaniu wylosowanej sentencji łacińskiej oraz zamieszczeniu jej wraz z tłumaczeniem na plakacie.

      Technika wykonania prac była dowolna. W konkursie wzięła udział liczna reprezentacja klas czwartych (dziewięć osób), po jednej osobie z klasy piątej i szóstej oraz dwie uczennice klasy siódmej. I to właśnie spośród najstarszych uczestników komisja konkursowa wybrała laureatkę I miejsca.

      Bezapelacyjnie została nią Agata Chabierska z klasy 7b. Każdy z uczestników może czuć się wygranym, gdyż zadanie wymagało od wszystkich wykazania się dużą kreatywnością i wyobraźnią twórczą. II miejsce zajęła Liliana Kozłowska, natomiast III przyznano ex aequo Julii Andrzejewskiej i Nadii Biesiadzie. Wszystkie dziewczęta to uczennice klasy 4a. Uczeń klasy 5b, Kamil Czarnota,
      za swoją pracę otrzymał wyróżnienie.

      W konkursie uczestniczyli również:

      Pola Guźniczak kl. 4a, Alicja Kostrzewa kl. 4a, Melisa Mazurek kl. 4a, Zuzanna Mazurek kl. 4a, Gabriela Stamburska kl. 4a, Kamil Stanisławski kl. 4b, Igor Cieślak kl. 6b i Laura Maciaszczyk kl. 7b.

      W skład komisji konkursowej weszli nauczyciele:  Joanna Kwinta, Magdalena Rutkowska i Patryk Żubrowski,.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Poniżej zamieszczamy ich zdjęcia z dyplomami oraz wykonane prace konkursowe.

     • 4. zbiórka zabawek dla dzieci chorych onkologicznie.

     • Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

      Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowana za włączenie się w 4. zbiórkę zabawek dla dzieci chorych onkologicznie. Wszystkie zebrane w szkolnej akcji zabawki, gry, puzzle, artykuły piśmiennicze zostały 24 maja 2024r. spakowane i wysłane do Fundacji oGROMna Pomoc – głównego organizatora zbiórki. Przepełnia nas nadzieja, że dzięki darom serca wspólnie wywołamy uśmiech na twarzach Małych Bohaterów.

    • Kreatywność w zabawie „NIE uzależnienia- buzia pełna zadowolenia”
     • Kreatywność w zabawie „NIE uzależnienia- buzia pełna zadowolenia”

     • 22 maja 2024 roku uczennice klasy II a Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola   w Stawiszynie Maria Pilarska i Alicja Rózga uczestniczyły w podsumowaniu konkursu organizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Opatówku pod honorowym patronatem Starosty Kaliskiego. W ramach konkursu „Dlaczego warto mówić nie?” dziewczynki nagrały oryginalny materiał filmowy i zajęły III miejsce w powiecie. Spot pokazuje talent, zdolności audiowizualne i kreatywne pomysły uczennic naszej szkoły. Zostały przedstawione cztery scenki, gdzie wygrały zdrowe nawyki i postawy wobec mądrego korzystania z technologii cyfrowych oraz świadomości ograniczania cukru na rzecz spożywania owoców. Uczennice najlepiej zapamiętają umiejętność mówienia „Nie” w kreatywnych działaniach. Marysia i Alicja przy wspólnej zabawie aktorskiej zdecydowanie wyrażały swoje NIE. Nagranie scenki pokazują, że potrafią odmówić i mają swoje zdanie. Gratulujemy!

    • Spotkanie autorskie
     • Spotkanie autorskie

     • To bardzo ważne, by pamiętać, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka, bo prawa dziecka to prawa człowieka.

                                                     Marek Michalak

       

                  20 maja br. dyrektor szkoły Joanna Woszczyk, szkolny koordynator WLC Joanna Zawodnia- Idziak oraz troje Mistrzów VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników: Łucja Janiszewska, Marcel Łuczak, Karina Kopeć mieli zaszczyt wziąć udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez PBP Książnica im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Prelegentem  tego wyjątkowego spotkania był dr Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu oraz przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Oprócz pełnienia tak wielu ważnych funkcji,
      pan Marek Michalak jest także pisarzem, autorem cieszących się ogromną popularnością książek dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych: ”Opowieści o tym , co w życiu ważne”, „Opowieści o tym, co daje moc”, „Opowieści o prawach dziecka” i „Wielcy przyjaciele dzieci”.

                  Udział w spotkaniu był okazją do rozmowy na temat praw, ale także potrzeb dzieci. Gość podjął dyskusję z dziećmi na temat wartości i tego co w życiu ważne. Zobaczyliśmy Order Uśmiechu, ale także dowiedzieliśmy się, jaka jest procedura otrzymania jedynego odznaczenia nadawanego przez dzieci. Niezwykle przejmującym momentem dla dzieci był imienny wpis pisarza do książki. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.  Dziękujemy Zarządowi Rady Rodziców za sfinansowanie dojazdu do Kalisza i zakup książek dla naszych Mistrzów
      i biblioteki szkolnej.

    • Sukces ucznia jest sukcesem nauczyciela, sukces nauczyciela jest w rękach uczniów
     • Sukces ucznia jest sukcesem nauczyciela, sukces nauczyciela jest w rękach uczniów

     • Po raz drugi Biblioteka stawiszyńskiej szkoły otrzymała tytuł Aktywnej biblioteki. Dyrektor szkoły Joanna Woszczyk, nauczyciel bibliotekarz Joanna Zawodnia-Idziak oraz uczennica klasy VI b Alicja Sura wraz z mamą uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu VI edycji projektu pt. „AKTYWNA BIBLIOTEKA”, które miało miejsce
      8 maja 2024r. w siedzibie Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. W ramach projektu zorganizowano konkurs czytelniczo – plastyczny dla uczniów na komiks „Książka, którą warto przeczytać”, w którym III miejsce zajęła nasza uczennica Alicja Sura.
      Kolejny konkurs adresowany był do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Z dumą informujemy, że wśród laureatów tego konkursu znalazła się nasza pani bibliotekarz Joanna Zawodnia- Idziak. Działania podejmowane z inicjatywy bibliotekarza zostały docenione przez jury i uhonorowane zaszczytnym II miejscem.
      Gratulujemy nauczycielowi i życzymy kolejnych sukcesów w promowaniu czytelnictwa i rozwijaniu pasji czytania, a Alicji rozwijania zamiłowań i zainteresowań plastycznych.

    • Jedno jest niebo nad nami
     • Jedno jest niebo nad nami

     • Tak brzmiało hasło przewodnie Niebieskich Igrzysk – wydarzenia jednoczącego i integrującego społeczność stawiszyńskiej szkoły. Jest to także forma obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

      25 kwietnia br. punktualnie o godzinie 9.00 w hali sportowo-widowiskowej zgromadzona publiczność gromkimi brawami powitała 6 znakomitych drużyn, które tworzyli uczniowie od klasy 1 do klasy 8 szkoły podstawowej, rodzice i nauczyciele. Kapitanowie drużyn prowadzili swoje drużyny razem z maskotką Niebieskich  Igrzysk Szybkim Jeżem. Prowadzący Niebieskie Igrzyska Joanna Woszczyk dyrektor szkoły oraz Przemysław Jarzębski nauczyciel języka angielskiego powitali zaproszonych gości: sekretarz Gminy i  Miasta Stawiszyn Agnieszkę Morawską, inspektor ds. oświaty, współpracy z organizacjami pozarządowymi i rozwoju przedsiębiorczości Aleksandrę Bylicę, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Stawiszyn Elżbietę Sip, kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stawiszynie Marzenę Juszczak i Przewodniczącą Zarządu Rady Rodziców Agnieszkę Sieradzką. Szanowne gościnie wręczyły kapitanom drużyn okolicznościowe kotyliony. 

      Sportowo-edukacyjne zmagania poprzedziło uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego i odśpiewanie hymnu igrzysk.  Dyscypliny sportowe: przejście przez drabinki koordynacyjne, niebieska piłka, slalom, spacer w chmurach, wyjście na lody i spacer z psem oraz umysłowe zabawy: prawda/fałsz, układanie puzzli, dotykowy telefon, wiem, co jem, krzyżówka z hasłem, jaka to melodia dostarczyły zawodnikom i publiczności niesamowitych wrażeń, radości i pewności siebie, bo każdy był zwycięzcą. Gościnie aktywnie włączały się do zabawy, preferując dyscypliny umysłowe.  Piękne taneczne układy w wykonaniu uczniów klas 1-3 oraz dziewcząt z klasy 7a  zachwyciły finezją ruchu i dały drużynom czas na oddech. Wszystko bacznie obserwował Szybki Jeż, który bawił się ze wszystkimi i chętnie pozował do zdjęć. 

      Podczas Niebieskich Igrzysk podsumowano także angażujący wszystkie klasy konkurs (Nie)zwykły latawiec w kolorze blue. To był wspaniale spędzony czas, uśmiechy dzieci to najcenniejsza nagroda dla zespołu nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie nie tylko Niebieskich Igrzysk, ale wszystkich działań niebieskiego kwietnia, w którym podkreślaliśmy to, że choć różni jesteśmy razem i JESTEŚMY SUPER  jak wspólnie zaśpiewaliśmy
      i zatańczyliśmy na finał.

      A że było coś ducha, to i dla ciała niezastąpione panie kucharki przygotowały niebieskie galaretki i kolorowe lizaki. 

       Zawsze pamiętajmy, że Jedno jest niebo nad nami!

      #NiebieskieIgrzyska

       

    • Niebiesko, zdrowo i wesoło
     • Niebiesko, zdrowo i wesoło

     • Uczniowie klas młodszych świetnie się bawili podczas pikniku, który był zwieńczeniem kwietniowych działań. Najmłodsi pamiętają, jak istotne jest zrozumienie i akceptacja osób z autyzmem oraz jak ważne jest okazywanie tym osobom empatii i dlatego dzieci  uformowały ogromne niebieskie serce oraz ułożyły  się na trawie, tworząc napis AUTYZM. Julia Przybył psycholog szkolna przeprowadziła krótką pogadankę i odpowiedziała na nurtujące uczniów pytania. Podczas zabawy ,,Niech wstanie ten, kto... „ uczniowie uświadomili sobie, jak jesteśmy różni, a mimo wszystko możemy się świetnie razem bawić.

       Niebieski miesiąc przyczynił się do zwiększenia świadomości społeczności szkolnej na temat autyzmu oraz zwrócenia uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

      #NiebieskieIgrzyska

       

    • Warsztaty "Jesteśmy różni i pomagamy sobie"
     • Warsztaty "Jesteśmy różni i pomagamy sobie"

     • W kwietniu w naszej szkole miała miejsce kolejna część #NiebieskichIgrzysk. Tym razem zaprosiliśmy uczniów na warsztaty po hasłem:  "Jesteśmy różni i pomagamy sobie".

      Zajęcia miały na celu zwiększenie poziomu tolerancji i akceptacji inności oraz nauczenie właściwego sposobu reagowania na inność i pomagania innym. Uczestnicy poznali pojęcia: akceptacja, różnorodność, inność. Dowiedzieli się o sposobach wspierania innych, pomagania w pojawiających się trudnościach i poszukiwania konstruktywnych rozwiązań. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pedagoga Agnieszkę Roszak-Janowską, psychologa Julię Przybył i pedagogów specjalnych Justynę Gorzkowską, Paulinę Świerad i Renatę Zielińską.

       

    • Najbardziej (Nie)zwykłe latawce w kolorze blue
     • Najbardziej (Nie)zwykłe latawce w kolorze blue

     • 25 kwietnia br. podczas Niebieskich Igrzysk został podsumowany Szkolny Konkurs Integracyjny „(Nie)zwykły latawiec w kolorze blue”.
      Do udziału przystąpiły zespoły reprezentujące daną klasę. Biorąc pod uwagę wyobraźnię, pomysłowość oraz umiejętności konstrukcyjne, komisja konkursowa wyłoniła laureatów.
      Najbardziej (Nie)zwykłe latawce w kolorze blue wykonały klasy: II c, III b, V a, V b, VII a VII b, VIII a. Wyróżnione klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz gry planszowe. Wszystkie prace konkursowe wyeksponowano podczas Niebieskich Igrzysk, których hasło przewodnie brzmiało: „Jedno jest niebo nad nami”.
      #NiebieskieIgrzyska

    • Pomalujmy świat w kolorze nieba
     • Pomalujmy świat w kolorze nieba

     • W ramach kolejnych działań związanych z obchodami w naszej szkole niebieskiego miesiąca autyzmu uczniowie klas 1-3 dzieci niebieską farbą malowały niebo na folii stretch  w geście solidarności ze wszystkimi osobami mierzącymi się z tym zaburzeniem. Dodatkowo uczniowie wymieniali swoje skojarzenia z hasłem "Widzę świat inaczej". Było to niezwykłe doświadczenie różnorodności pomysłów naszych uczniów. 

      #Niebieskie Igrzyska

       

    • Niebieskie dłonie
     • Niebieskie dłonie

     • Przez cały miesiąc nasi najmłodsi uczniowie przygotowali niezwykły symbol solidarności i integracji z osobami autystycznymi - "Niebieskie dłonie". Dzieci wcześniej odrysowały swoje dłonie oraz pokolorowały je na charakterystyczny
      dla miesiąca autyzmu - niebieski kolor oraz przykleiły je na model globu. 

      Działanie to miało na celu uświadomienie i zjednoczenie wszystkich uczniów, a także stworzenie przestrzeni pełnej empatii i akceptacji.

      #NiebieskieIgrzyska

       

    • VII Ogólnopolski Konkurs Wielkiej Ligi Czytelników
     • VII Ogólnopolski Konkurs Wielkiej Ligi Czytelników

     • A kiedy człowiek uwielbia czytać, otwiera się przed nim cały świat

      Regina Brett

       

                  Za nami szkolny finał i zarazem półfinał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników, którego celem było kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

      Szkolny etap polegał na przeczytaniu co najmniej pięciu książek z konkursowej listy oraz zaliczeniu testów ze znajomości tych lektur. Uczniowie wykonywali testy w domach, często wraz z rodzinami. Ta część konkursu w sposób szczególny promowała tworzenie społeczności aktywnych czytelników biblioteki szkolnej, promowanie postawy zdrowej rywalizacji, samodzielne i rodzinne czytanie książek oraz integrację międzypokoleniową.

      Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwadzieścia dwie osoby, których zadaniem było przeczytanie książki półfinałowej i samodzielne napisanie testu sprawdzającego podczas szkolnych finałów.

      Z radością informujemy, że troje uczestników z kategorii klas 1-3 dostało się do ogólnopolskiego finału: Mistrz Szkoły – Łucja Janiszewska z klasy 2b, I Wicemistrz Szkoły – Marcel Łuczak z  klasy 3 a i II Wicemistrz Szkoły – Karina Kopeć z klasy 1 b. Uczniowie ci już 9 maja br. będą reprezentować naszą szkołę w finale WLC. Trzymamy za Was kciuki!

    • Nauczmy się na pamięć tego kraju…
     • Nauczmy się na pamięć tego kraju…

     •   29 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczniów z klas 6  pod kierunkiem  Marioli Kaczały wychowawczyni klasy 6a.. Uczniowie przedstawili  okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Wiersze o tematyce patriotycznej przeplatane były opowiadaniem narratora, przypominającymi historię, w której rozegrało się to ważne wydarzenie w dziejach Polski. Występ wzbogacony został przez piosenki, zaprezentowane przez zespół wokalną oraz Martynę Szymczak uczennicę klasy 7a, przygotowaną przez  Bogumiła Knychausa nauczyciela muzyki.

       

    • Światowy Dzień Ziemi z pasją
     • Światowy Dzień Ziemi z pasją

     •  Uczniowie klas 2 wraz z wychowawczyniami Martą Szczepańską, Pauliną Świerad i Darią Wojtczak odwiedzili Nadleśnictwo w Grodźcu. Program wizyty był bardzo bogaty i służył rozwijaniu pasji przyrodniczej wśród najmłodszych. Uczniowie zwiedzili Izbę Edukacyjną Nadleśnictwa w Grodźcu a także muzeum, w którym dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat drzew, zwierząt leśnych a także wysłuchali prelekcji pana Marcina Kliszcza o pracy leśnika 

       Kolejnym punktem wizyty była platforma wolnościowa dla zwierząt oraz punkt widokowy. Dzieci poznały Lolę - samicę dzika oraz dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat życia dzikich zwierząt a także potrzebie ich ochrony. 

       Na zakończenie piekli kiełbaski, które po wizycie w Arboretum niezwykle wszystkim smakowały. Najmłodsi podziękowali panu Marcinowi Kliszczowi, wręczając Laurki dla Leśnika wykonane w ramach Ogólnopolskiego Konkursu " Gigakartka dla Leśnika"

      #dzieckozpasja

       

    • Z wizytą w „OGNIK-u”
     • Z wizytą w „OGNIK-u”

     • 19 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Anczykowską odwiedzili salę edukacyjną „OGNIK” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
      w Pleszewie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedzieli się, jak powinni postępować w przypadku zagrożenia. Uczyli się  prawidłowo zaalarmować służby ratownicze o zaistniałym zagrożeniu, co to jest pożar i jakie są główne powody jego powstawania,
      jak zachować się, gdy go zauważymy, a także jak bezpiecznie opuścić zagrożone pomieszczenie. Uczniowie ćwiczyli też udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanej osobie z użyciem aparatu AED .

      Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale także pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa i czasami pomagają zejść z drzewa małym kotkom. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój, w jaki strażacy ubierają się do akcji.

      Serdecznie dziękujemy strażakom z pleszewskiej jednostki za spotkanie oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.  

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Link do relacji: 

      https://photos.app.goo.gl/C8nK7ZZ7DYAeKNeF8

       

    • Żywa lekcja historii
     • Żywa lekcja historii

     • 26 kwietnia 2024r.  uczniowie klas I-8 uczestniczyli w rekonstrukcji historycznej pt. ,,Powstanie 1944. Bitwa o Polskę”, która obrazowała dzieje ludności cywilnej, dzieci i młodzieży podczas II wojny światowej.
      Uczniowie mieli możliwość obejrzenia oryginalnych mundurów, broni i akcesoriów wojskowych. Brali także udział w inscenizacji obrony Warszawy w 1939 roku, wcielili się w role obrońców Polski we wrześniu 1939 roku, żołnierzy niemieckich, sanitariuszek opatrujących rannych a także uczestników powstania warszawskiego oraz w getcie warszawskim. Było to ciekawe spotkanie aktywizujące wszystkich obecnych uczniów, przypomnienie trudnych, ale jakże ważnych wydarzeń oraz wartości, jakimi powinni kierować się ludzie - (nie)zwykli bohaterowie. 

       

    • Podwójne złoto w trójboju lekkoatletycznym.
     • Podwójne złoto w trójboju lekkoatletycznym.

     • 23 kwietnia 2024r. w stawiszyńskiej szkole odbyły się  mistrzostwa powiatu kaliskiego w trójboju lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci, do których przystąpiły SP Koźminek, SP Opatówek i SP Stawiszyn. Szkolnym koordynatorem zawodów był Jacek Nowakowski nauczyciel wychowania fizycznego, a funkcję opiekuńczą sprawował  Radosław Grabarek również nauczyciel wychowania fizycznego. Reprezentujące stawiszyńską szkołę drużyny dziewcząt i chłopców odniosły imponujący sukces, zajmując I miejsce zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców

      Drużyna chłopców: Kamil Garncarz, Bartłomiej Janas, Wojciech Janas, Marcel Mazurek, Dawid Piech, Oskar Wawrzyniak.
      Drużyna dziewcząt: Gabriela Dziubek, Alicja Krawczyk, Milena Krzyżaniak, Melisa Mazurek, Zuzanna Mazurek,Weronika Michalska


      Podkreślić należy również indywidualne sukcesy naszych uczniów:
      I miejsce w biegu na 60 m z takim samym czasem zajęły Milena Krzyżaniak i Melisa Mazurek,  
      I miejsce w rzucie piłeczką palantową zdobyła Alicja Krawczyk .

      Wśród chłopców wybitnym trójboistą okazał się Oskar Wawrzyniak, który  triumfował w biegu na 60 metrów oraz w skoku w dal.

      To niezwykłe osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy naszych uczniów oraz wsparcia ze strony opiekunów. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom fantastycznego sukcesu!

     • Panel dyskusyjny - Autyzm w szkole i w domu - spektrum możliwości

     • Co wiemy, to tylko kropelka. czego nie wiemy, to cały ocean.

      Platon

       

       

      23 kwietnia 2024r. w ramach obchodów Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu odbył się panel dyskusyjny Autyzm w szkole i w domu - spektrum możliwości. Do udziału w spotkaniu zaproszono współpracujące ze stawiszyńską szkołą dyrektor Publicznego Przedszkola Samorządowego „Bajkowa Kraina w Zbiersku Małgorzatę Kosmalę, dyrektor Publicznego Przedszkola Samorządowego „Justynka” w Stawiszynie Elżbietę Kuświk, rodziców oraz wychowawców i nauczycieli specjalistów, którzy zostali serdecznie powitani przez dyrektor szkoły Joannę Woszczyk.

      Gościem specjalnym i głównym prelegentem był Prezes Fundacji Nowa Nadzieja  Piotr Tomankiewicz. Fundacja obchodzi jubileusz 15-lecia działalności  na terenie Kalisza  i Wielkopolski na rzecz dzieci w spektrum autyzmu. Szczególnie cenna okazała się część  poświęcona refleksji na temat bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością, możliwości terapeutycznych i jego funkcjonowania w przyszłości. Zaprezentowano nowe wyzwanie fundacji – budowę Centrum Rozwoju „Nowa Nadzieja” - Ośrodka Rehabilitacji i Zatrudnienia Dorosłych Osób z Niepełnosprawnością w Śliwnikach.

      Wydarzenie było świetną okazją do wymiany doświadczeń, nie tylko z punktu widzenia nauczycieli, ale przede wszystkim rodziców.

      Dziękujemy za wartościową dyskusję, cenne rady i słowa wsparcia.

      #niebieskieigrzyska