• Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć
          • Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć

          • Słowa Janusza Korczaka stały się mottem uroczystości pasowania na ucznia, która odbyła się w naszej szkole 20 października 2022 r. Uczniom klas pierwszych w tym szczególnym dniu towarzyszyli rodzice oraz zaproszeni goście: Agnieszka Morawska – sekretarz Gminy  i Miasta Stawiszyn, Dorota Karpieko członkini Zarządu Powiatu Kaliskiego,  Aleksandra Bylica -  inspektor ds. oświaty, współpracy z organizacjami pozarządowymi i rozwoju przedsiębiorczości, Elżbieta Kuświk - dyrektor Publicznego Przedszkola Samorządowego Justynka w Stawiszynie, Elżbieta Sip - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Stawiszynie, Agnieszka Sieradzka
            przewodnicząca Zarządu Rady Rodziców.

            Pierwszoklasiści z pewnością na zawsze zapamiętają ten dzień, gdyż oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów stawiszyńskiej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektor szkoły Joannę Woszczyk. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.
            Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Uroczystość pasowania została przygotowana pod kierunkiem wychowawczyń klas pierwszych: Darii  Wojtczak, Marty Szczepańskiej i Pauliny Świerad.

        • Razem przez świat - start projektu
          • Razem przez świat - start projektu

          • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Razem przez świat uczniowie wykonali  zadanie Jaki jestem? z modułu pierwszego Ja i mój świat. W trakcie zajęć należało wykonać kartę pracy identyfikującą swoje cechy. Korzystając z narzędzia Avatar Maker, uczniowie przystąpili do tworzenia swoich awatarów, by w kolejnym etapie ożywić je, dodać im głos i stworzyć interaktywną wersję samego siebie.  Taka forma pracy nad projektem była nowym doświadczeniem dla jej uczestników.

        • Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole
          • Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole

          • Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Świetliczaki wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow A jak będę dorosła.... Rozmawialiśmy o tym, kim chcieliby zostać w przyszłości. Uczniowie wymienili znane im zawody oraz  charakteryzujące je atrybuty. Wielkim zaskoczeniem dla uczniów była możliwość wcielenia się w wybranego zawodowca. Nie zabrakło kucharek, policjanta, boksera, bramkarza, strażaka, kapitana okrętu, lekarza, kosmetyczki etc. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie Joanna Zawodnia- Idziak i Agnieszka Petrol.

        • Kreatywność ożywia martwe rzeczy...
          • Kreatywność ożywia martwe rzeczy...

          • Kreatywność ożywia martwe rzeczy, a wyobraźnia to jej nieodłączny element.
            To właśnie ona odróżnia istotę ludzką od innych gatunków
            .


            W ramach zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy 3b pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Anczykowskiej tworzyli swoje dzieła z materiałów przyrodniczych. Współpraca, podział obowiązków i świetna zabawa dały efekt w postaci "liściastego dywanika".

            Oto efekt pracy uczniów klasy 3b.

        • Samorząd Uczniowski ma głos!
          • Samorząd Uczniowski ma głos!

          • 3 października 2022 r. odbyły się w wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory były powszechne, równe, bezpośrednie i tajne. Startowało w nich 20 kandydatów, a głosowało 190 uczniów. Wybory przeprowadziła komisja wyborcza, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. W jej składzie znaleźli się przedstawiciele klas IV-VIII.
            Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został wybrany Szymon Walczak uczeń klasy 8b,
            a jego zastępcą Mateusz Iwasiński uczeń klasy 7a. Gratulujemy!

             

          • Tydzień profilaktyki

          • Nowa galeria Tydzień profilaktyki została dodana do albumu fotograficznego

            Wiedza o zdrowiu- „Sami dbamy o swoje zdrowie”

             

            W Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie we wrześniu zostały przeprowadzone działania informacyjno - edukacyjne w ramach „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Pedagog Agnieszka Roszak-Janowska i pielęgniarka szkolna Emilia Walczak przeprowadziły wśród uczniów prelekcje na temat potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej postawy, w tym higieniczno - sanitarnych nawyków. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia edukacyjne „Zarażaj odpowiedzialnością” i obejrzeli film edukacyjny przygotowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Zaproszeni przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu z Sekcji Epidemiologicznej oraz Sekcji Oświaty Zdrowia i Promocji Zdrowia przeprowadzili pogadanki w kilku grupach wiekowych. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, które zostały wyróżnione broszurką dla uczniów klas młodszych „Sami dbamy o swoje zdrowie!”.

        • XIV Festyn Szkolny
          • XIV Festyn Szkolny

          • Sport, muzyka oraz gry

             

            to hasło XIV Festynu Szkolnego, w którym 1 października br. uczestniczyła społeczność stawiszyńskiej szkoły. Punktualnie o godzinie 9.00 dyrektor szkoły Joanna Woszczyk uroczyście otworzyła imprezę. Sportowe zmagania drużyn połączyły występy muzyczne, gdyż to właśnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Muzyka uwrażliwia serca i kształtuje poczucie piękna i łagodzi obyczaje.

            Konkurencje sportowe przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, a do rywalizacji przystąpiły drużyny uczniowskie wspomagane aktywnie przez rodziców. Przybyli goście głośno i entuzjastycznie dopingowali  zawodników.

            Festyn uświetnił występ zespołu Stawiszynianki, do utworów którego dzieci się świetnie bawiły. Swoje wokalne umiejętności przedstawili także uczniowie klas II i IV przygotowani pod kierunkiem pana Bogumiła Knychausa.

            Atrakcją były również przysmaki kulinarne: pączki własnego wypieku, kiełbaska i kaszanka z grilla, bigos, domowe ciasta, lody oraz kawa, herbata i napoje. Najmłodsi ochoczo przybiegali do stoiska z balonami i malowaniem twarzy.

            Z informacji, jakie otrzymaliśmy od naszych gości i społeczności stawiszyńskiej szkoły, dowiedzieliśmy się, że festyn udał się znakomicie. Serdeczne podziękowania dla koordynatorek festynu pań Iwony Chojnackiej i Pauliny Świerad.

        • Noc Bibliotek
          • Noc Bibliotek

          • W piątkowy wieczór - 30 września nasza szkoła przystąpiła do VIII edycji Ogólnopolskiej Akcji Noc Bibliotek-To się musi powieść. Na uczniów czekała moc atrakcji. Na początek wszyscy razem stworzyliśmy chmurę wyrazową dotyczącą czytania. Następnie wysłuchaliśmy historii Lassego i Mai z Tajemnicy biblioteki. Podsumowaniem czytania był emocjonujący quiz na platformie Kahoot.it. Niezwykłą znajomością serii książek wykazała się Małgorzata Olszanowska- zdobywczyni I miejsca. Kolejnym punktem naszego spotkania była krzyżówka z pytania zakodowanymi w postaci kodów QR i rozmieszczonymi w różnych miejscach w szkole. Po intensywnym poszukiwaniu kodów wszyscy udaliśmy się na kolację do świetlicy szkolnej. 

            Tego wieczoru nie zabrakło muzyki, wspólnego śpiewania, tańca oraz salwy śmiechu podczas kalamburów. Punktem kulminacyjnym było nocne kino, podczas którego obejrzeliśmy przygody Lassego i Mai- PIERWSZA TAJEMNICA. I jak to w kinie bywa… nie obyło się bez popcornu.

            Organizatorkami spotkania były panie: J. Zawodnia- Idziak, A. Krzyżaniak i M. Malinowska