Mówić po polsku to to nie tylko używać słów, to czuć, jak one oddychają i żyją.
Wisława Szymborska
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu: podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty, dbamy o tożsamość kulturową.
Język polski jest jednym z najtrudniejszych do nauki języków świata. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Tym bardziej szanujmy polszczyznę
i posługujmy się nią poprawnie, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku. W tym dniu uczniowie klas I- II stali się mistrzami w wyszukiwaniu ukrytych liter
na obrazkach. Klasy III zmierzyły się z wersją dyktanda z lukami. Śmiałkowie z klas IV – V sprawdzili swoją wiedzę o języku polskim, rozwiązując zagadki – ortograficzne stacje zdaniowe. Natomiast uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w IV Szkolnym Dyktandzie.
Nad realizacją zadań językowych czuwały ich pomysłodawczynie: Joanna Zawodnia- Idziak nauczyciel bibliotekarz oraz Monika Malinowska opiekun Samorządu Uczniowskiego.