• II miejsce w 27. edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli w Kaliszu
     • II miejsce w 27. edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli w Kaliszu

     • 04.12.2021r. reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stawiszynie prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego Piotr Kozaneckiego wzięła udział w 27. edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli w Kaliszu.

      Turniej rozgrywany jest cyklicznie i nieprzerwalnie od 27 lat. Rozgrywki, które mają bogatą tradycję, poświęcone są pamięci zasłużonego działacza sportowego Józefa Goli. Turniej organizowany jest regularnie od 1995 roku, z inicjatywy Piotra Wrzeszczyńskiego, wychowawcy wielu piłkarskich pokoleń. W minioną sobotę w hali Arena odbyła się już jego 27. edycja.

      W tym roku do finałowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu półfinałów i meczów o poszczególne miejsca wyłoniono triumfatora. Została nim Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu, która w wielkim finale pokonała po rzucie karnym Szkołę Podstawową w Stawiszynie 1:0. Trzecie miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej nr 24  w Kaliszu.

      Skład wicemistrzów turnieju:

      Patryk Gałązka, Jakub Grajnert, Piotr Janczak, Michał Kałużny, Jerzy Mroziński, Mateusz Pacholewicz, Sebastian Piech, Filip Skowroński, Nikodem Urbaniak.

    • Uczniowie III klas Szkoły Podstawowej w Stawiszynie Mistrzami Powiatu Kaliskiego w kategorii U 10 chłopców w Turnieju Piłkarskim o Puchar Tymbarku.
     • Uczniowie III klas Szkoły Podstawowej w Stawiszynie Mistrzami Powiatu Kaliskiego w kategorii U 10 chłopców w Turnieju Piłkarskim o Puchar Tymbarku.

     • 29.11.2021 r. w hali sportowo-widowiskowej w Stawiszynie chłopcy z rocznika 2012 reprezentujący stawiszyńską szkołę okazali się bezkonkurencyjni w finale Powiatu Kaliskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku w kategorii U 10 i zostali Mistrzem Powiatu.

      Mecze rozegrane przez młodych sportowców przyniosły dużo emocji, pięknych bramek oraz udanych interwencji bramkarzy poszczególnych zespołów. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem oraz dyplomem dla szkoły.

      Zwycięstwo w finale powiatowym dało awans do finału wojewódzkiego,
      który odbędzie się wiosną 2022r. Drużynę przygotował i prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Kozanecki, który również był organizatorem tych zawodów.

      Skład drużyny:

      Jakub Krysiak, Kacper Łucyk, Wojciech Przybyła, Filip Rosiewicz, Mateusz Sobczak,
      Olivier Sobusiak

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci
      na całym świecie jednoczą się i podejmują działania, aby ich głos został usłyszany przez dorosłych. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
      z UNICEF.
      W ramach obchodów przeprowadzone zostały zajęcia na temat praw dziecka, uczniowie uczestniczyli w grach, w których wykazali się wiedzą na temat praw dziecka
      oraz przedstawili prawa dziecka w formie obrazów namalowanych kredą na chodniku przed szkołą. Uczniowie szkoły ubrali się też na niebiesko - w kolorze UNICEF.  Akcję koordynowała opiekunka Samorządu Uczniowskiego Monika Malinowska.

    • Zbiórka karmy
     • Zbiórka karmy

     • UŚMIECH PSA

      Zasług psa nigdy nikt  pomniejszy,                                                                                               

      To jest  przyjaciel twój najwierniejszy,  

      Daje ci co dzień radości wiele,                                                                                                  

      Bądź zatem zawsze psa przyjacielem….       
                                                    Andrzej Monastyrski.                                                                                           

      Po raz szósty w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy  dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt.  Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i z wielkim sercem zbierali karmę dla zwierząt. Akcja zakończyła się przekazaniem karmy do schroniska w Kaliszu. Serdecznie dziękujemy  uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w zbiórkę karmy dla zwierząt.

    • Tydzień Dbania o Relacje
     • Tydzień Dbania o Relacje

     • Nasza szkoła uczestniczy w programie „Szkoła odpowiedzialna cyfrowo”. W ramach programu w ostatnim tygodniu października zorganizowaliśmy Tydzień Dbania o Relacje.

       

      Uczniowie stworzyli wspólną gazetkę  „Słowa mają moc”. Przygotowali ludziki, gdzie zapisali pozytywne słowa, które według nich mają „moc” pozytywnego oddziaływania na innych, np. Dziękuję, Przepraszam, Cześć, itp. Stworzyli także akrostyki do słowa RELACJE. Umieścili w pracach wyrazy, które kojarzyły im się z relacjami międzyludzkimi. Wśród nich znalazły się: radość, słuchanie, wspólnota, przyjaźń, pomoc, emocje, wspieranie, itp. Ułożony został „Kodeks dobrych relacji”, a także przygotowano gazetki klasowe pod hasłem „Pomocna dłoń”. Uwieńczeniem Tygodnia Dbania o Relacje były zdjęcia klasowe  „Foto-relacje”.

     • Erasmus + C3 Stawiszyn

     • Nowa galeria Erasmus + C3 Stawiszyn została dodana do albumu fotograficznego

      W dniach 3 – 5.11.2021 r.  gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Węgier, Portugalii i Włoch w ramach realizacji projektu Erasmus +. Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznali aplikacje używane przez nauczycieli stawiszyńskiej szkoły w czasie nauki stacjonarnej i zdalnej. Największe zainteresowanie wzbudziły aplikacje: Genial.ly (stosowana do projektowania interaktywnych treści, np. w formie prezentacji, obrazów, przewodników), Learningapps i Wordwall (używane do tworzenia gier i zadań online). Następnie uczestnicy szkoleń, na podstawie zdobytej wiedzy teoretycznej, tworzyli własne prezentacje i i gry.

      W drugim dniu wizyty, na zaproszenie burmistrza Stawiszyna, uczestnicy projektu udali się do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie zostali uroczyście powitani w naszej gminie. W czasie rozmowy na temat lokalnych atrakcji, nasi goście opowiedzieli o swoich szkołach, a następnie odbył się krótki spacer ulicami Stawiszyna do Rynku oraz Kościoła parafialnego.

      W godzinach popołudniowych nauczyciele odwiedzili Kalisz. Zwiedzili Wieżę Ratusza, gdzie korzystając z bezchmurnej pogody, mogli podziwiać widok Kalisza i okolic. Podczas wspinaczki na Wieżę obejrzeli ekspozycję multimedialną poświęconą dziedzictwu  historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu. Zwiedzili także Skarbiec w Sanktuarium św. Józefa oraz Basztę Dorotka. W kolejnym dniu uczestnicy projektu zwiedzili zamek w Gołuchowie.

       

    • Tytuł Szkoły Uczącej Się po raz drugi dla Stawiszyńskiej Szkoły
     • Tytuł Szkoły Uczącej Się po raz drugi dla Stawiszyńskiej Szkoły

     •    21 października 2021r.  Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie była gospodarzem Konferencji Upowszechniającej pod hasłem: Tajemnice escape roomu, czyli jak pracować z uczniami stacjonarnie i zdalnie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele szkół Klubu SUS z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego, Burmistrz Stawiszyna pan Grzegorz Kaczmarek oraz panie Aleksandra  Cupok-Kokoszka asystenka szkoły i Anna Dojer  z programu Szkoła Ucząca Się realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

      Konferencja Upowszechniająca została przeprowadzona w trybie zdalnym na platformie ZOOM, a w jej przygotowanie zaangażowani byli: dyrektor szkoły Joanna Woszczyk
      oraz zespół nauczycieli, któremu liderują Iwona Chojnacka i Mariola Kaczała. Szkoła
      w Stawiszynie jest szkołą poszukującą nowych rozwiązań w procesie nauczania i uczenia się uczniów zarówno w trybie zdalnym jak i stacjonarnym.  Dla uczestników konferencji nauczyciele przygotowali warsztaty, gdzie udostępnili autorskie escape roomy
      do wykorzystania na zajęciach:

      • języków obcych – Agnieszka Petrol i Monika Malinowska
      • przedmiotów matematyczno-przyrodniczych – Iwona Chojnacka i Mariola Kaczała
      • specjalistycznych – Joanna Zawodnia-Idziak i Anita Krzyżaniak
      • edukacji wczesnoszkolnej – Daria Wojtczak i Małgorzata Anczykowska.

      Konferencję poprowadził Przemysław Jarzębski, który również przygotował wydarzenie
      od strony technicznej.

      Tytuł Szkoły Uczącej Się, który szkoła w Stawiszynie otrzymała już po raz drugi, jest on potwierdzeniem, że kadra pedagogiczna wdraża strategie oceniania kształtującego
      oraz zespołowo pracuje nad świadomym uczeniem się uczniów, m.in. z wykorzystaniem gier edukacyjnych.

    • Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
     • Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

     • 11 października 2021r. o godz. 10.00 społeczność stawiszyńskiej szkoły rozpoczęła wspólne czytanie fragmentów książek przygotowanych przez nauczyciela –bibliotekarza. W tym roku szkolnym czytano utwory patriotyczne. Uczniowie klas  I - IV  czytali fragment książki Wioletty Piaseckiej „ Ignaś. Opowieści patriotyczne”.

       Ponieważ rok 2021 jest rokiem Cypriana Kamila Norwida, w   klasach V – VIII  czytane były wiersze właśnie tego poety. Czytając te utwory, zwróciliśmy szczególną uwagę na PATRIOTYZM oraz uczciliśmy w ten sposób  święto Bibliotek Szkolnych.
      Akcja organizowana jest przez Alicję Penkalę  nauczyciela- bibliotekarza.

    • Outdoorowa gra terenowa
     • Outdoorowa gra terenowa

     • 22 września 2021r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w grze terenowej Scavenger Hunt. przygotowanej w języku niemieckim przez germanistkę Agnieszkę Petrol. Celem gry było odnalezienie w jak najkrótszym czasie wszystkich lodów z kodami QR, zeskanowanie ich, a następnie poprawne wykonanie zadań i wpisanie rozwiązań na kartę odpowiedzi. 

      Przy rozwiązywaniu zadań uczniowie  doświadczyli mocy współpracy, a gra dostarczyła im olbrzymią dawkę adrenaliny i pozytywnych emocji. 

      Uczniowie mogli w nowatorski sposób wykazać się poznaną wiedzą w zakresie języka niemieckiego.

      I miejsce w grze zajęły: Wiktoria Bera, Nikola Lipińska i  Wiktoria Michalska kl. 8b, 

      II miejsce Patrycja Janczak, Zuzanna Mikuła, Zofia Napruszewska,  i Agata Wierucka kl. 8a,

      III miejsce  Nikola Kazimierczak, Julia Michałek i Wiktoria Twardowska kl.8a.


      Nad bezpiecznym i zgodnym z regulaminem przebiegiem gry czuwali nauczyciele języków obcych: Agnieszka Petrol, Monika Malinowska i Przemysław Jarzębski.


    • prof. Jerzy Bralczyk z dyrektor SP w Stawiszynie
     • V Konferencja Regionalna z prof. Jerzym Bralczykiem już za nami...

     • za mojego dzieciństwa
      można było słowo
      przyłożyć do rany
      można było podarować
      osobie kochanej

       

      Tadeusz Różewicz

       

      Wieża Babel - z refleksją i humorem o języku Współczesnych
      V Konferencja Regionalna w Szkole Podstawowej im. W. Pola w Stawiszynie

        12 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola  w Stawiszynie odbyła się V Konferencja Regionalna Wieża Babel - z refleksją i humorem o języku Współczesnych, którą honorowym patronatem objęli Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Tego  jesiennego dnia spotkaliśmy się z niezwykłym prelegentem, gościliśmy bowiem prof. Jerzego Bralczyka, który rozmawiał z uczniami, nauczycielami stawiszyńskiej szkoły, studentami II roku filologii polskiej  oraz zaproszonymi gośćmi na temat poprawności językowej, mód językowych, najczęściej popełnianych błędów i dbałości o kulturę języka, racząc słuchaczy nie tylko anegdotami, ale również recytując fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.  

         Zaproszenie do udziału w Konferencji przyjęli: pani Agnieszka Morawska - sekretarz Gminy i Miasta Stawiszyn, pani Dorota Karpieko - członek Zarządu Powiatu Kaliskiego, pani Barbara Włodarczyk - przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiszynie, pani Violetta Słupianek - dyrektor Kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu wraz z wizytatorami: panią Krystyną Liszewską, panią Małgorzatą Falczyńską oraz panią Jolantą Stasiak- Dróżdż, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych: panie Małgorzata Kosmala, Małgorzata Szczucka i Elżbieta Sip, a także pani Magdalena Miczek - specjalista do spraw komunikacji pani Agnieszka Sieradzka - przewodnicząca Zarządu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Stawiszynie, nauczyciele ze szkół z rejonu południowej Wielkopolski.

        V Konferencję Regionalną otworzyła pani Joanna Woszczyk dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie, przytaczając wiersz „Słowa” Tadeusza Różewicza, a poprowadziła wspólnie z  panią Joanną Kostrzewą - liderką Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Wiele emocji wzbudziło wśród uczestników konferencji losowanie książek autorstwa prof. Jerzego Bralczyka.  V Konferencja Regionalna pozostanie na długo w naszej pamięci dzięki niezwykłej wiedzy, osobowości i poczuciu humoru prof. Jerzego Bralczyka

       

     • KREATYWNA KROPKA W STAWISZYŃSKIEJ SZKOLE

     • KREATYWNA KROPKA W STAWISZYŃSKIEJ SZKOLE

       

      W dniu 15 września 2021 r. zaangażowani uczniowie klas I - VIII  brali udział w szkolnej akcji. W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie wykonali kilkaset prac plastycznych o tematyce związanej z kropką. Wszyscy zwyciężyli wykonując oryginalne prace, które mogliśmy podziwiać na zorganizowanych wystawach w szkole. Każda praca jest niepowtarzalna,pedagog wzmacniał mocne strony uczniów doceniając ich twórczość i pomysłowość w strojach.

     • Szkolna lekcja demokracji

     • 20 września 2021 r. podczas zajęć z wychowawcą odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Na liście wyborczej znalazło się 20 kandydatów z klas IV-VIII. Wybory były przeprowadzone zgodnie z zasadami demokratycznymi. Każdy chętny uczeń mógł zagłosować na swoich kandydatów, a komisja wyborcza po zakończeniu głosowania podliczyła oddane głosy. Najwięcej głosów uzyskała Maria Harich uczennica klasy VIII a, która została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie.

     • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w dniu 1 września 2021r.

     • 1.  Uczniowie klas drugich i trzecich spotykają się z wychowawcami o godzinie 800 w swoich klasopracowniach. Wejście do szkoły przez łącznik. Uczniom może towarzyszyć jeden rodzic.

      2. Uczniowie klas siódmych i ósmych  spotykają się z wychowawcami o godzinie 800 w wyznaczonych klasopracowniach. Wejście do szkoły głównymi drzwiami.

      klasa                  sala lekcyjna                           wychowawca

      8a                              29                              Aleksandra Wojciechowska

      8b                              23                                    Iwona Chojnacka

      7a                              30                                    Agnieszka Petrol

      7b                              41                                   Jacek Nowakowski

       

      3. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych spotykają się z wychowawcami o godzinie 945  w wyznaczonych klasopracowniach. Wejście do szkoły głównymi drzwiami.

      klasa                  sala lekcyjna                           wychowawca

      4a                              7                                       Mariola Kaczała

      4b                              8                                     Bogumił Knychaus

      5a                             44                                      Piotr Wesołowski

      5b                             40                                      Paweł Woszczyk

      6a                              6                                     Monika Malinowska

      6b                             42                                      Dorota Ciesielska

       

      4. Uczniów klas pierwszych wraz z jednym Rodzicem / Opiekunem zapraszamy do hali sportowo-widowiskowej na godz. 1100. Wejście do szkoły przez łącznik. 

      W dniu tym każdy uczeń klasy pierwszej otrzyma komplet podręczników na bieżący rok szkolny.

      5.  Wszyscy uczniowie oraz rodzice uczniów klas 1-3 wchodzą do szkoły z zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie. Po wejściu do budynku dezynfekują ręce.

      6.  Na terenie szkoły wszystkich obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos.
      Uczniowie mogą je zdjąć dopiero w sali lekcyjnej. Zakładają je ponownie po wyjściu z sali.

      7. Rozkład jazdy autobusów dowożących uczniów do szkoły zostanie podany
      w dniu 31 sierpnia 2021r.

       

      Msza św. zostanie odprawiona  o godz. 845 – ogłoszenia parafialne.

       

       

       

    • Rozkład jazdy autobusów szkolnych w dniu 1 września 2021r.
     • Rozkład jazdy autobusów szkolnych w dniu 1 września 2021r.

     • GIMBUS POMARAŃCZOWY

      Rano

      705wyjazd do Szkoły Podstawowej w Stawiszynie z Łyczyna

      710wyjazd do Szkoły Podstawowej w Stawiszynie z Petryk

      730 wyjazd do Szkoły Podstawowej w Stawiszynie z Długiej Wsi Trzeciej,
       Długiej Wsi Drugiej i Długiej Wsi Pierwszej

       

      Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego

      ok.1020 wyjazd ze Szkoły Podstawowej w Stawiszynie do Długiej Wsi Pierwszej,
      Długiej Wsi Drugiej i Długiej Wsi Trzeciej

      ok.1045  - wyjazd ze Szkoły Podstawowej w Stawiszynie do Petryk

       

       

       

      Pan Piotr Felisiak

      Rano

      640wyjazd do Szkoły Podstawowej w Stawiszynie  z  Nowego Kiączyna

      645 wyjazd do  Szkoły Podstawowej w Stawiszynie z Piątku Małego - przystanek PKS - Ziołopex

      650 - wyjazd do Szkoły Podstawowej w Stawiszynie z Piątku Małego - Kolonii -  staw

      700 - wyjazd do Szkoły Podstawowej w Stawiszynie z Piątku Wielkiego - szkoła

      705 - wyjazd do Szkoły Podstawowej w Stawiszynie z Piątku Wielkiego - kościół

      720 - wyjazd do z  Szkoły Podstawowej w Stawiszynie z Pólka, Ostrówka i Werginek

       

      Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego

      ok.1020 wyjazd ze Szkoły Podstawowej w Stawiszynie do:  Piątek Mały-przystanek PKS -
            Ziołopex, Piątek Mały -Kolonia-staw, Piątek Wielki - kościół, Piątek Wielki- szkoła
      ok.1050 - wyjazd ze Szkoły Podstawowej w Stawiszynie do Pólka, Ostrówka  i  Nowego
           Kiączyna