• Ogólnopolski Tydzień Kariery

• Uczniowie stawiszyńskiej szkoły brali udział w 12. edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, która odbyła się  od 19 do 25 października br. W tym roku temat OTK brzmiał: Doradzamy - zawodowo, wybieramy - odlotowo. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Mój potencjał”, gdzie poznawali własne zasoby, uporządkowali własne wartości, zainteresowania, umiejętności, predyspozycje, mocne i słabe strony. Tworzyli gazetkę „Zawodowy mix”, gdzie przedstawiali świat zawodów i ich specyfikę oraz rynek pracy. Chętnie rozmawiali o zawodach, które są w ich zasięgui przymierzali się do zawodów oraz przyszłej pracy za kilka lat. Wszyscy nauczyciele podkreślali,
            że uczymy się przez całe życie. Doradca zawodowy scharakteryzował typy szkół ponadpodstawowych, a uczniowie analizowali  możliwości wyboru, orientując się w szkołachw regionie. Uczniów klas VII -VIII przygotowaliśmy do planowania własnego rozwoju i podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych poprzez przygotowanie prezentacji multimedialnej „Planer zawodowy”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w klasach młodszych, gdzie uczniowie wykonali oryginalne prace. Uczniowie poznawali zawody i środowisko pracy w języku angielskim jak również w języku niemieckim. W całej szkole doradca zawodowy przeprowadził sondaż najchętniej wybieranych zawodów tj. kosmetyczka, fryzjer, lekarz, weterynarz, informatyk, rolnik, mechanik samochodowy, policjant, architekt, piłkarz zawodowy, fotograf, aktor, kucharz, sprzedawca, elektryk, astronauta..

• Szkoła pamięta

• Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
            Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce uczniowie nie mogli odwiedzić miejsc upamiętniających ważne wydarzenia historyczne oraz porządkować grobów. Działania podejmowane w ramach akcji odbywają się na terenie szkoły lub mają charakter multimedialny. Uczniowie klas młodszych przygotowali prace „Zapal światełko bohaterom” i w ten sposób symbolicznie oddali hołd osobom, które walczyły za wolność Polski. Klasy starsze przygotowują prezentacje „Dzieje mojej miejscowości i losy jej mieszkańców.