• I miejsce w Finale Powiatu Kaliskiego w piłce nożnej chłopców  dla Szkoły Podstawowej w Stawiszynie  w XII edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2022
          • I miejsce w Finale Powiatu Kaliskiego w piłce nożnej chłopców dla Szkoły Podstawowej w Stawiszynie w XII edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2022

• Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stawiszynie wzięła udział w Piotrowie (I miejsce) i Koźminku (I miejsce) w XII edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2022 w piłce nożnej. W drodze eliminacji, gdzie startowało siedem zespołów z powiatu kaliskiego, wysoka forma, zdyscyplinowana i solidna postawa chłopców ze stawiszyńskiej szkoły przełożyła się na doskonałe I miejsce w finale powiatu  oraz  awans do finału rejonowego. Drużynę przygotował i prowadził nauczyciel wychowania fizycznego  Piotr Kozanecki. Jest to duży sukces naszych piłkarzy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w finale rejonowym.

Skład reprezentacji:

Patryk Gałązka, Kacper Górecki, Jakub Grajnert, Piotr Janczak, Michał Kałużny,
            Norbert Mitula, Mateusz Pacholewicz, Sebastian Piech, Marcel Prusak, Filip Skowroński, Nikodem Urbaniak